آپدیت جالب و جدید گوگل لنز

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، در آپدیت جدید گوگل لنز اگر کاربر دوربین گوشی را جلوی منوی رستوران بگیرد، ظرف غذا ها و آنالیز های کاربران نشان داده می گردد.

آپدیت جالب و جدید گوگل لنز

این ویژگی فعلا از زبان انگلیسی پشتیبانی می نماید اما گوگل وعده داده که در آینده شاهد حضور زبان های بیشتر هم خواهیم بود. به همراه گوگل لنز، نقشه گوگل نیز دستخوش تغییراتی به همین دلیل شده است. در نسخه های قبلی گوگل مپس تنها می توانستید منوی رستوران ها و آنالیز های کاربران به همراه عکس غذاها را ببینید.

با این حال آپدیت گوگل مپس بخشی تحت عنوان غذاهای محبوب (Popular Dishes) دارد. با استفاده از یادگیری ماشینی، برنامه حالا می تواند نظرات و عکس های کاربران را آنالیز نموده و محبوب ترین غذای رستوران را معین می نماید. اگر هم نظری به یک زبان دیگر وجود داشت، برنامه خود به خود آن را ترجمه می نماید.

جالب اینجاست Yelp، سرویسی برای اشتراک گذاری دیدگاه ها در ارتباط رستوران ها یا کافه ها، سال گذشته نیز ویژگی با همین اسم Popular Dishes به اپلیکیشنش افزود. البته با وجود این شباهت اسمی، تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد؛ هر دو از یادگیری ماشینی استفاده می نمایند اما گوگل ازادی بیشتر به کاربر داده و اجازه می دهد تا برای هر غذا اطلاعات و عکس هایی اضافه کند.

قابلیت جدید گوگل لنز تا چند روز آینده برای آی دیوایس ها و دیوایس های اندرویدی که از تکنولوژی واقعیت افزوده گوگل یعنی ARCore پشتیبانی می نمایند، منتشر خواهد شد. ویژگی Popular Dishes نیز از امروز در دسترس کاربران اندروید قرار گرفته و با توجه به اطلاعات به دست آمده در ماه های آینده شاهد انتشار آپدیت گوگل مپس برای iOS هم خواهیم بود.

دیجیاتو

منبع: انتخاب

به "آپدیت جالب و جدید گوگل لنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپدیت جالب و جدید گوگل لنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید