خبرنگاران نام نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی امروز شروع می گردد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، تهران- خبرنگاران- نام نویسی در سی و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال 99 از ساعت 16 امروز سوم اسفند ماه شروع می گردد.

خبرنگاران نام نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی امروز شروع می گردد

به گزارش روز شنبه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ثبت نام در آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی 99 به صورت اینترنتی و به وسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی صورت می گیرد.

داوطلبان می توانند از ساعت 16 سوم اسفند 98 تا ساعت 16 روز شنبه 10 اسفند 98 با مراجعه به سایت، نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک اینترنتی که آنها را پیشتر اسکن و آماده نموده اند، اقدام نمایند. پس از خاتمه مهلت ثبت نام، تغییر سهمیه به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

شرایط عمومی شرکت در این آزمون شامل برخورداری از سلامت و توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر، واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمون های مختلف کشور، اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی، پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه های محارب و ملحد و هواداری از آنها، نداشتن سوءپیشینه کیفری و عدم اشتهار به فساد اخلاقی است.

همچنین دارندگان مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی یا دانشجویان سال آخر دندانپزشکی عمومی مشروط بر این که تا تاریخ 31 شهریور 99 فارغ التحصیل شده باشد، می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند.

دانشجویان دندانپزشکی عمومی متأهل اعم از خانم و آقا، به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان در صورتی که از این فرصت در دوره دانشجویی استفاده ننموده باشند، می توانند حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل، از این تسهیلات استفاده نمایند.

دانشجویان دندانپزشکی عمومی که به هر دلیل از انجام خدمات طرح نیروی انسانی معاف هستند نیز در صورت قبولی، باید گواهی معافیت های مربوطه را به دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

برای داوطلبان ذکور مشمول انجام خدمت وظیفه عمومی که در سنوات قانونی فارغ التحصیل شده و از نظر مقررات وظیفه عمومی، مرتکب تخلف نشده باشند، در صورت قبولی، معافیت موقت تحصیلی صادر خواهد شد.

به استناد ماده 30 آیین نامه دوره های دستیاری دندانپزشکی، در صورتی که پذیرفته شده در زمان معین شده ثبت نام ننموده یا پس از ثبت نام، نسبت به آغاز دوره اقدام نکند، منصرف از تحصیل محسوب شده و به مدت 2 سال از شرکت در آزمون دستیاری محروم می گردد.

در صورت انصراف پس از آغاز دوره و پس از انصراف قطعی، علاوه بر 2 سال محرومیت از آزمون دستیاری، ملزم به پرداخت غرامت که میزان و نحوه آن توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تعیین می گردد، خواهد شد.

دستیاران شهریه پرداز در صورت انصراف موظف به پرداخت شهریه کامل همان سال هستند. همچنین، به مدت 2 سال پس از انصراف قطعی از شرکت مجدد در آزمون محروم می شوند.

برای شرکت در آزمون محدودیت سنی وجود ندارد. بازنشستگان یا افرادی که با احتساب دوره تحصیل در سن بازنشستگی قرار می گیرند، در صورت قبول شدن مکلف به پرداخت شهریه بوده و به صورت شهریه پرداز پذیرش می شوند.

امکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته های تخصصی بالینی و Ph.D در رشته های دیگر تخصصی بالینی، به شرط پرداخت شهریه و پس از انجام کامل تعهدات قانونی، بلامانع است.

امکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته های تخصصی بالینی به رشته های تخصصی پایه (بیماری های دهان و فک و صورت و آسیب شناسی دهان و فک و صورت) به شرط عضویت در هیأت علمی، بلامانع است.

سی وچهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی در سال 99 صبح روز پنجشنبه 5 تیرماه به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در شهرهای اصفهان، تهران، بابل، تبریز، شیراز، کرمان، مشهد، یزد و همدان برگزار می گردد. کارت ورود به جلسه از دوشنبه دوم تیرماه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

نتایج اولیه و اسامی واجدان شرایط پذیرش (احراز حداقل 50 درصد نمره آزمون)، پس از آماده شدن توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی، به وسیله سایت اعلام می گردد.

آن دسته از داوطلبان که دستکم 50 درصد نمره خام آزمون (بدون در نظر دریافت ضرایب دروس و رشته ها، به استثنای درس زبان انگلیسی که با ضریب 2 محاسبه می گردد) را کسب نموده باشند، اجازه انتخاب رشته دارند.

کارنامه حاوی نمره و رتبه (صرف نظر از این که داوطلب مجاز یا غیرمجاز به انتخاب رشته باشد) به وسیله سایت در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و تنها داوطلبانی که با درنظردریافت احراز حداقل 50 درصد کل نمره خام آزمون، مجاز به انتخاب رشته می شوند، می توانند رشته/محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت دلخواه، در فرم انتخاب رشته/محلی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آنها ارائه می گردد، انتخاب نمایند.

داوطلب می تواند یک رشته را در تمام دانشگاه ها یا ترکیبی از چند رشته را در چند دانشگاه، انتخاب کند.

معیار پذیرش داوطلبان نیز نخست نمره کسب شده و سپس اولویت رشته/محل انتخابی داوطلب است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نام نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی امروز شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نام نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی امروز شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید