خبرنگاران 10 روستای گناباد با تانکر آب رسانی می گردد

گناباد- خبرنگاران- رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی گناباد گفت: 10 روستای این شهرستان به دلیل استمرار خشکسالی و کمبود منابع آبی در تابستان امسال با تانکر آب رسانی می گردد.

خبرنگاران 10 روستای گناباد با تانکر آب رسانی می گردد

علیرضا فخار طبسی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: 20 روستای گناباد در تابستان سال گذشته با تانکر آب رسانی می شد ولی بارشهای مطلوب ابتدای سال جاری موجب شد که 10 روستا در شرایط مطلوبی قرار بگیرند ولی این 10 روستا همچنان با تنش و محدودیت آبی روبرو هستند.

وی ادامه داد: به دلیل نبود تانکر بخش دولتی از تانکرهای بخش خصوصی برای آبرسانی به روستاها استفاده می گردد که این مساله هزینه های زیادی به دنبال دارد به طوری که طی یک سال گذشته 30 میلیارد ریال برای آب رسانی و برطرف کمبود منابع آبی روستاهای گناباد هزینه شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی گناباد گفت: اگر هزینه های گزاف آب رسانی با تانکر به روستاها صرف احیاء و مرمت قنوات و چشمه ها گردد بازدهی مطلوب و پایدارتری به دنبال دارد و دست اندرکاران ذیربط و روستائیان باید توجه بیشتری به این امر داشته باشند.

فخار طبسی اضافه کرد: 71.5 درصد مشترکان آب و فاضلاب روستایی گناباد الگوی مصرف را رعایت می نمایند و حدود 61 درصد مجموع مصرف آب در این مناطق مربوط به مشترکانی است که این الگو را مراعات نمی نمایند.

وی مصرف آب شرب روستا برای مصرف دام را از جمله مسائل این بخش ذکر کرد و ادامه داد: با وجودی که اولویت ما تامین آب شرب روستائیان است ولی با توجه به نقش مهم دام و طیور در اقتصاد روستائیان، با افزایش آب رسانی به دنبال کاهش این معضل در کوتاه مدت هستیم و در بلندمدت باید به این مساله توجه اساسی داشت چون استمرار آن، آب رسانی به مناطق روستایی را با مشکل رو به رو می نماید.

از مجموع 19 هزار و 624 مشترک آب و فاضلاب روستایی در 75 روستای گناباد 17 هزار و 716 نفر مشترکان مسکونی و بقیه غیرمسکونی هستند.

2095/ 1922

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 10 روستای گناباد با تانکر آب رسانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 10 روستای گناباد با تانکر آب رسانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید