خبرنگاران 2 طرح منابع طبیعی در نهبندان افتتاح شد

بیرجند - خبرنگاران - همزمان با روز جهانی مقابله با بیابان زایی یک طرح بیابان زدایی و یک طرح آبخیزداری با اعتبار یک میلیارد تومان در شهرستان نهبندان افتتاح شد.

خبرنگاران 2 طرح منابع طبیعی در نهبندان افتتاح شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح ها گفت: یک طرح آبخیزداری شامل بندخاکی روستای دهک نهبندان با اعتبار 300 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

علیرضا نصرآبادی اضافه کرد: این طرح از محل اعتبارات استانی سال 97 اجرا شد که 800 نفر در چهار روستای نهبندان از مزایای آن برخوردار شدند.

وی بیان نمود: حجم آبگیری این بند خاکی 70 هزار مترمکعب است که از ابتدای امسال این بند طی 2 مرحله به حجم 150 هزار مترمکعب آبگیری شد که در میزان آبدهی قنوات پایین دست تاثیرگذار بوده است.

نصرآبادی مطرح نمود: همچنین امروز 235 هکتار پروژه نهال کاری و 400 هکتار هلالی آبگیری با اعتبار 700 میلیون تومان در قالب طرح ترسیب کربن در شهرستان نهبندان افتتاح شد.

وی گفت: پروژه نهال کاری ترسیب کربن در منطقه مزار سید علی با مشارکت و همکاری گروه های توسعه روستایی، شرکت تعاونی منابع طبیعی وادی سبز نهبندان و شرکت تعاونی توسعه روستایی الغدیر از محل اعتبارات سال 97 اجرا شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اضافه کرد: در نهبندان 9 منطقه تحت تاثیر فرسایش بادی واقع شده است که از این تعداد 2 منطقه شهرستان های نهبندان، سربیشه و خوسف را به طور مشترک در برگرفته است.

7556*6054

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 2 طرح منابع طبیعی در نهبندان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 2 طرح منابع طبیعی در نهبندان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید