خروج پورشه از بازار خودرو های دیزلی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، فولکس واگن که مالک شرکت پورشه به شمار می آید به دلیل تقلب در آزمایش های آلایندگی با خودرو های دیزلی خود همیشه مورد نقدها شدید قرار داشته است. در ماه مه نهاد حمل و نقل فدرال آلمان حدود 60 هزار خودروی شاسی بلند پورشه را فراخوان داد چرا که این محصولات استاندارد های آلایندگی را رعایت نکرده بودند.

خروج پورشه از بازار خودرو های دیزلی

الیور بلام، مدیر ارشد اجرایی در شرکت پورشه اعلام نمود که این خودروساز دیگر محصولات دیزلی فراوری نخواهد کرد. او تاکید نمود که این شرکت بر حوزه فراوری خودرو های بنزینی، هیبریدی و تمام برقی متمرکز خواهد بود.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که پورشه طی ماه های گذشته روند ثبت سفارش برای خودرو های دیزلی خود را متوقف کرد. از زمان ورود نخستین خودرو های دیزلی پورشه 10 سال می گذرد. پورشه نخستین شرکت خودروساز آلمانی خواهد بود که از بازار ساخت خودرو های دیزلی خارج می گردد.

البته این شرکت هرگز برای خودرو های دیزلی پیشرانه ای فراوری نکرده بود و پیشرانه های ساخت شرکت آئودی را بر این محصولات قرار می داد.

فولکس واگن که مالک شرکت پورشه به شمار می آید به دلیل تقلب در آزمایش های آلایندگی با خودرو های دیزلی خود همیشه مورد نقدها شدید قرار داشته است. در ماه مه نهاد حمل و نقل فدرال آلمان حدود 60 هزار خودروی شاسی بلند پورشه را فراخوان داد چرا که این محصولات استاندارد های آلایندگی را رعایت نکرده بودند.

منبع: فرادید

به "خروج پورشه از بازار خودرو های دیزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج پورشه از بازار خودرو های دیزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید