صداوسیما برای برطرف احتیاج مردم ما را همراهی کند، شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که شبکه موبایل در تهران به حداکثر میزان ظرفیت نامی خود رسیده است، اظهار کرد، تنها راه افزایش ظرفیت پهنای باند، اضافه کردن فرکانسی است که در اختیار صداوسیماست.

صداوسیما برای برطرف احتیاج مردم ما را همراهی کند، شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با وبلاگ خبری گردشگری، اظهار کرد: شبکه موبایل در تهران به حداکثر میزان ظرفیت نامی خود رسیده است. تنها راه افزایش ظرفیت پهنای باند، اضافه کردن فرکانسی است که در اختیار صداوسیماست.

وی ادامه داد: فرکانس های حال حاضر شبکه موبایل در باندهای بالاست و فرکانس های در اختیار صداوسیما، باند پایینند. در فرکانس های پایین تعداد دکل کمتری ضروری است احداث گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: اگر فرکانسی که خالی است و صداوسیما هم استفاده نمی کند، در اختیار موبایل قرار گیرد ،هم ارز کمتری از کشور برای خرید تجهیزات صرف می گردد و هم مردم کمتر نگران سلامتی خود از بابت آلودگی فرکانسی خواهند بود.

آذری جهرمی اعلام نمود: سه سال است در تلاشیم فرکانس ها را پس بگیریم. هم در دولت و هم در مجلس گفته ایم در باندی دیگر احتیاجهای آینده صداوسیما را تأمین میکنیم. نصف درآمد حاصل از واگذاری فرکانس ها به اپراتورها هم برای توسعه شبکه دیجیتال به صداوسیما می دهیم اما آنها همراهی نکرده اند.

او توضیح داد: ارتقای شبکه بدون فرکانس امکان پذیر نیست. امیدوارم برای تأمین احتیاج مردم در این شرایط، مدیران صداوسیما ما را همراهی نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صداوسیما برای برطرف احتیاج مردم ما را همراهی کند، شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صداوسیما برای برطرف احتیاج مردم ما را همراهی کند، شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید