فایرفاکس پولی می گردد؟

بدون شک، موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) یکی از بهترین مرورگرهای اینترنت در حال حاضر است و خبر خوب برای کاربرانی که خواستار افزوده شدن ویژگی های بیشتری به مرورگر یادشده هستند، این است که کریس بیرد (Chris Beard)، مدیرعامل شرکت موزیلا، در مصاحبه ای اظهار داشت این شرکت میخواهد به زودی نسخه جدیدی از این مرورگر را با امکان اشتراک ممتاز (Premium Subscription) منتشر نمایند تا کاربران شان کار با موزیلا را به صورت ویژه و در سطح بالاتری تجربه نمایند. اشتراک پریمیوم موزیلا شامل یک فضای ذخیره سازی ایمن و VPN خواهد بود.

فایرفاکس پولی می گردد؟

ویژگی های نسخه فعلی موزیلا، رایگان باقی خواهند ماند

این شرکت در نسخه فعلی موزیلا هم با مشارکت ProtonVPN از امکانات VPN بهره می برد و حق اشتراک 10 دلاری از کاربران خود دریافت می کرد. اکنون، آن ها می خواهند در ابتدای کار مقداری از پهنای باند VPN را به صورت رایگان به مشتری عرضه نمایند و در ادامه، از آن ها به صورت حق اشتراک ماهانه مبلغی دریافت نمایند.

بیرد بر این نکته تأکید می نماید که همه ویژگی هایی که در فایرفاکس فعلی به صورت رایگان وجود دارند (از جمله، ابزار محافظت دربرابر ردیابی) همچنان رایگان خواهند ماند:

آنچه می خواهیم به صراحت بیان کنیم آن است که قصد نداریم هیچ هزینه ای برای امکاناتی که تابه حال رایگان بوده اند، معین کنیم. بلکه یک سرویس اشتراک راه اندازی، و یک سطح دسترسی ممتاز برای کاربران تعریف می کنیم.

برنامه ما این است که اولین نمونه را همین سال جاری و تا پیش از پاییز منتشر کنیم.

موزیلا درحال حاضر ازطریق مشارکت با شرکت هایی مانند گوگل (جست وجو در وب) و پاکت (نشانه گذاری سایت ها) از مرورگر خود کسب درآمد می نماید؛ اما روسای شرکت به شدت تمایل دارند که منبع درآمد سومی هم در آینده برای شرکت درنظر بگیرند.

موزیلا می داند که در شرایط کنونی که کروم، سافاری و اِج، همگی، به صورت منظم در حال اصلاح و تقویت مرورگرهای خود هستند، باید کوشش کند تا صندلی فایرفاکس را به عنوان یکی از بهترین مرورگرهای بازار حفظ کند. فایرفاکس تاکنون پیروز شده است که روند رشد خود را همچنان حفظ کند. این شرکت سال جاری ابزار اصلاح شده برای کنترل حریم خصوصی را منتشر کرد و زمان بارگذاری را بهبود بخشید. مجموعه ای وسیع از افزونه ها نیز برای این مرورگر توسعه داده شده اند که این هم دلیل دیگری برای انتخاب فایرفاکس به عنوان مرورگر موردنظر برای انجام کارهای روزانه است.

همین چند روز پیش بود که برنامه مدیریت پسورد Firefox Lockwise راه اندازی شد تا کاربران راحت تر بتوانند وارد حساب های کاربری و وب سایت های دلخواه خود بشوند.

هنوز حرفی از قیمت این اشتراک به میان نیامده؛ اما در دورانی که جلوگیری از ردیابی شدن در دستگاه های دیجیتال برای کاربران کار سختی است و نیز در دورانی که افشای داده ها تبدیل به یک اتفاق عادی شده، یک نسخه ممتاز از فایرفاکس با موضوع حفظ حریم خصوصی، پیشنهادی جذاب به نظر می رسد.

زومیت

منبع: انتخاب

به "فایرفاکس پولی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایرفاکس پولی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید