فعالیت 29 مجتمع رفاهی در جاده های سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان، علی خانقائی گفت: با توجه به وسعت و فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی این استان تاکنون 89 موافقت اصولی برای راه اندازی مجتمع های بین راهی صادر شده است که از این تعداد 29 مجتمع فعال، 22 مجتمع در دست ساخت و بقیه در حال سیرمراحل تحویل زمین هستند.

فعالیت 29 مجتمع رفاهی در جاده های سیستان و بلوچستان

وی رتبه سیستان و بلوچستان از نظر تعداد مجتمع های بین راهی را در کشور 19 مطرح نمود و گفت: این استان از نظر شاخص تعداد مجتمع به ازای هر هزار کیلومتر راه برون شهری در رتبه 28 کشوری واقع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: استان از نظر طول راه شریانی در کشور دومین استان محسوب می گردد اما از نظر شاخص تعداد مجتمع به ازای هر هزار کیلومتر راه برون شهری در وضعیت قابل قبولی قرار ندارد.

وی با اشاره به آمار بالای تصادفات جاده ای در مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان گفت: وجود مجتمع های چند منظوره خدمات رفاهی در جاده های استان می تواند نقش بسزایی در برطرف خستگی و کاهش خطای انسانی به عنوان عامل اصلی حوادث جاده ای داشته باشد از این رو در محورهای یکنواخت و بیابانی نظیر جاده های سیستان و بلوچستان، تاثیر وجود این مجتمع ها بیشتر نمایان خواهد بود.

خانقائی عمده ترین مسائل سیستان و بلوچستان در زمینه راه اندازی مجتمع های بین شهری را فاصله زیاد مراکز جمعیتی از یکدیگر و صادر نشدن مجوز صندلی سوخت برای این مجتمع ها از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مطرح نمود و اضافه نمود: وجود این مسائل به ویژه صادر نشدن مجوز صندلی سوخت سبب دلسردی سرمایه گذاران بخش خصوصی شده به طوری که هم اینک در راه اندازی 16 مجتمع بین راهی استان با پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصد، خلل جدی وارد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان اضافه نمود: این مشکل در کل کشور مطرح است به طوری که مجتمع هایی که صندلی سوخت ندارند عملا با استقبال روبه رو نمی شوند مگر اینکه در کنار مراکز گردشگری ویژه باشند.

خانقائی افزود: در سیستان و بلوچستان مناطق خاص گردشگری وجود دارد اما متأسفانه میزان اقبال به آنها از سوی گردشگران، به آن میزانی نیست که توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری حداقل 30 میلیارد ریالی برای راه اندازی یک مجتمع خدماتی رفاهی داشته باشد.

وی بر حمایت مسئولان سیستان و بلوچستان از سرمایه گذاران مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی تاکید نمود و اضافه نمود: لازم است با توجه به احتیاج استان برطرف مسائل سرمایه گذاران این حوزه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فعالیت 29 مجتمع رفاهی در جاده های سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 29 مجتمع رفاهی در جاده های سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید