لشگری: اولویت تیم ملی باید مسابقات انتخابی باشد، تعویق المپیک برای بعضی ها خوب بود و برای بعضی ها بد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، دارنده مدال برنز کشتی آزاد المپیک 2012 لندن گفت: با این شرایط که المپیک به تعویق افتاده باید اولویت تیم ملی، مسابقات انتخابی باشد تا بهترین تیم برای شرکت در المپیک انتخاب گردد.

لشگری: اولویت تیم ملی باید مسابقات انتخابی باشد، تعویق المپیک برای بعضی ها خوب بود و برای بعضی ها بد

احسان لشگری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ خبری گردشگری در خصوص تعویق یک ساله المپیک و تاثیر آن بر فرایند موفقیت تیم ملی کشتی ایران گفت: همه روی برگزاری المپیک در تاریخ قبلی برنامه ریزی نموده بودند، اما کرونا آن را به تعویق انداخت. برای تعدادی از قهرمانان مان که مصدوم بودند شاید خوب شد که فرصت ریکاوری بهتر دارند اما برای آنهایی که در حال قرار دریافت در پیک آمادگی شان بودند و شاید با یک مسابقه و انتخابی دیگر، ملی پوش شدن شان قطعی می شد و به لحاظ بدنی و روحی مهیای المپیک بودند، اتفاق خوبی نبود.

وی ادامه داد: اینکه گفته می گردد جوانترها باتجربه می شوند هم خیلی ملاک نیست چون در این مدت مسابقه ای برگزار نمی گردد که بگردد در آن محک خورد و باتجربه تر شد. از این نظر که به هرحال این شرایط برای همه دنیا و رقبای ما هم هست، شرایط نگران کننده نیست. بعد از اینکه شرایط برای برگزاری تمرین و مسابقه مساعد شد، با برنامه ریزی می گردد دوباره آماده شد.

دارنده مدال برنز دنیا با اشاره به اینکه با این شرایط حتی شاید نتوان به برگزاری المپیک در سال 2021 هم امیدوار بود، توضیح داد: در سال 2022 بازی های آسیایی باید برگزار گردد، مسابقات دنیای هم که هست. به هرحال مسابقات المپیک، گزینشی هم دارد، خیلی از سهمیه ها مانده و باید دید در ادامه چه اتفاقاتی رخ می دهد.

لشگری در خصوص تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: در این مدت که مسابقات تعطیل شد و مسابقات گزینشی هم برگزار نشد، عیار تیم در المپیک تعیین می گردد. حالا باید اولویت تیم ملی، مسابقات انتخابی باشد تا بهترین تیم برای شرکت در المپیک انتخاب گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لشگری: اولویت تیم ملی باید مسابقات انتخابی باشد، تعویق المپیک برای بعضی ها خوب بود و برای بعضی ها بد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لشگری: اولویت تیم ملی باید مسابقات انتخابی باشد، تعویق المپیک برای بعضی ها خوب بود و برای بعضی ها بد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید