ارائه مشاوره رایگان غیرحضوری همزمان با شیوع کروناویروس

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان همزمان با شیوع کروناویروس در کشور از تولید ویدیوهای آموزشی سلامت روان برای مقابله با استرس ناشی از کرونا و راه های مقابله با آن و ارائه مشاوره رایگان غیرحضوری خبر داد.

ارائه مشاوره رایگان غیرحضوری همزمان با شیوع کروناویروس

اعظم کریمی در گفت وگو با وبلاگ خبری گردشگری، با اشاره به مهم ترین اقدامات دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در سال 98 در حوزه ازدواج و مراکز مشاوره تخصصی گفت: بیش از 2900 کارگاه آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج در کلیه استان ها و شهرستان های کشور به ویژه در مناطق محروم و آسیب پذیر برگزار شده است، گفت: همچنین برای 122 مرکز تخصصی، مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده نیز مجوز صادر شده و بیش از 65 هزار نفر نیز برای دریافت خدمات تخصصی مشاروه و ازدواج به این مراکز مراجعه کرده اند.

وی در ادامه از برگزاری دو دوره ملی دانش افزایی مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده خبر داد و گفت: حمایت هدفمند از مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده برای مشاوره های رایگان نیز دنبال شده است. رویکرد این دفتر نگاه اجتماعی به مسائل حوزه جوانان بوده است و از این رو برای نخستین بار سلسله نشست های تخصصی جامعه شناسی مسائل جوانان، ازدواج و طلاق را با حضور صاحب نظران برگزار کردیم؛ ماحصل این نشست ها کمک به سیاستگذاری بهتر حوزه جوانان بوده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ارائه خدمات مشاوره به زوجین بی بضاعت مراجعه کننده برای طلاق به دادگاه خانواده نیز شرح داد: این خدمات برای 1252 نفر توسط 56 مرکز مشاوره ارائه شده است.

کریمی در ادامه به ساماندهی و تقویت مجامع خیرین ازدواج در خصوص ارایه تسهیلات ازدواج به جوانان اشاره کرد و گفت: تا کنون 18 مجمع خیرین ازدواج در کشور فعال شده اند. از جمله اقدامات و مشارکت خیرین در راستای حمایت از تسهیل و گسترش ازدواج جوانان شامل اهداء 14 هزار و 539 جهیزیه، حمایت از برگزاری 4872 مراسم ازدواج، اهدای وام ازدواج به زوجین در آستانه ازدواج و ایجاد بیش از 3800 مورد اشتغال برای زوجین بوده است.

وی ارائه حمایت های روانشناختی از سیل زدگان استان های خوزستان، گلستان، لرستان، فارس توسط مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خـانواده و حضور فعالانه سازمان های مردم نهاد در بحران ها از جمله وقوع سیل، جمع آوری و توزیع کمک های مردمی را از دیگر اقدامات اعضای سازمان ها مردم نهاد مطرح نمود و گفت: سال گذشته همچنین 284 جشنواره ازدواج به مناسبت هفته ازدواج با شعار ازدواج ساده، مهربانی مفصل و جشنواره ملی ازدواج اقوام ایرانی برگزار شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: تغییر نگرش جوانان به ازدواج، ترویج ازدواج ساده، تقویت مهارت هایی چون حل تعارض از جمله محورهای اصلی آموزش های ما در سراسر کشور بوده است.

به گفته کریمی، همچنین دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان در مدت اخیر و همزمان با شیوع کروناویروس در کشور اقدام به تولید ویدئوهای آموزشی سلامت روان برای مقابله با استرس ناشی از کرونا و راه های مقابله با آن و ارائه مشاوره رایگان غیرحضوری کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارائه مشاوره رایگان غیرحضوری همزمان با شیوع کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه مشاوره رایگان غیرحضوری همزمان با شیوع کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید