خبرنگاران ماندگاران صحنه 2؛ کتاب خاطرات پرویز پورحسینی رونمایی شد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، تهران- خبرنگاران- ماندگاران صحنه 2؛ شرح خاطرات و زندگی پرویز پورحسینی به قلم خودش و به کوشش منصور خلج به همت دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی رونمایی شد.

خبرنگاران ماندگاران صحنه 2؛ کتاب خاطرات پرویز پورحسینی رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مراسم رونمایی از کتاب ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی به کوشش منصور خلج، ظهر امروز شنبه 22 شهریورماه با حضور قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، پرویز پورحسینی، منصور خلج، مهرداد رایانی مخصوص مدیر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی، نصرالله قادری سردبیر ماهنامه نمایش و سیدمحسن حسن زاده مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی در دفتر مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آشنا در صحبت های کوتاهی گفت: امیر مومنان(ع) در نهج البلاغه می فرمایند، در احوال بزرگان چنان سیر کرده که گویی با آن ها زندگی کرده ام. نسل جدید ما باید آگاه باشد بزرگانی که صاحب اسم و رسم اند چگونه به چنین جایگاهی رسیده اند و فراهم کردن راستا رسیدن به این آگاهی ، وظیفه اخلاقی، اداری و سازمانی ماست که باید به آن توجه کنیم.

مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: وجه تمایز جوامع توسعه یافته و توسعه نیافته همین قدردانی و توجه به صاحبان فکر و اندیشه و خرد است.

پرویز پورحسینی نیز در صحبت کوتاهی ضمن مروری بر خاطرات حضورش روی صحنه، در ارتباط با کتاب ماندگاران صحنه 2 گفت: این اثر باید با همکاری کسی چون منصور خلج که به موضوعات مطرح شده در کتاب واقف است ساخته و پرداخته می شد. اگر قصد انتشار اثری را دارید که می خواهید ماندگار شود باید از کسانی کمک بگیرید که به موضوع اشراف دارند.

منصور خلج نیز ضمن تشکر از همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و دفتر پژوهش و انتشارات نمایش این اداره کل برای انتشار کتاب ماندگاران صحنه 2 گفت: تا چه زمانی فرزندان ما قرار است زندگی من در هنرِ استانیسلاوسکی را بخوانند در صورتی که زندگی پرویز پورحسینی ها برایشان بسیار ملموس تر است. امید من این است که پیشکسوتان تئاتر با روایت زندگی شخصی خود، راوی تاریخی باشند که بر اهالی این هنر گذشته است.

وی در همین زمینه ادامه داد: سال ها پیش، در دهه 70 از پرویز پورحسینی پرسیدم چرا خاطراتت را نمی نویسی؟! آن زمان پاسخ روشنی از او دریافت نکردم اما این خواست در گوشه ای از ذهنم باقی ماند و خوشحالم که امروز محقق شده است.

ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی به کوشش منصور خلج، دومین جلد از کتاب ماندگاران صحنه پس از انتشار زندگی نامه بهروز غریب پور بود که توسط انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی منتشر شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ماندگاران صحنه 2؛ کتاب خاطرات پرویز پورحسینی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ماندگاران صحنه 2؛ کتاب خاطرات پرویز پورحسینی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید