برطرف مشکل تأمین مواد ضدعفونی کننده برای شیرخوارگاه های اصفهان

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: گالن های 20 لیتری مواد ضدعفونی کننده با یک چهارم قیمت در دسترس ما نهاده شد. طبق معاینات اجرا شده در مهدکودک و شیرخوارگاه های اصفهان هیچ مورد ابتلا به کروناویروس گزارش نشده است.

برطرف مشکل تأمین مواد ضدعفونی کننده برای شیرخوارگاه های اصفهان

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی ناجی درخصوص تهیه مواد ضدعفونی نماینده برای شیرخوارگاه های استان اصفهان، اظهار کرد: طی چند روز اخیر مشکل دسترسی به مواد ضدعفونی نماینده برای شیرخوارگاه شامل دستکش یکبار مصرف، ماسک و مواد ضدعفونی نماینده را با وزارت بهداشت مطرح نموده و این مواد را دریافت کردیم.

وی ادامه داد: پیش بینی کردیم که با مشکل دسترسی به مواد ضدعفونی نماینده روبرو خواهیم شد، اما پس از درخواست از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گالن های 20 لیتری مواد ضدعفونی نماینده با یک چهارم قیمت در دسترس ما نهاده شد.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان با اشاره به اینکه این مواد گاهی توسط خیرین سلامت تهیه و توزیع می گردد، اضافه کرد: این مواد مورد استفاده همکاران تیم مراقب شیرخوارگاه و خانه های بچه ها بی سرپرست قرار می گیرد و آن ها باید به طور مداوم از ماسک استفاده نمایند.

ناجی با تاکید بر ضرورت دسترسی به ماسک و دستکش که از لوازم اولیه کادر پزشک و پرستاران شیرخوارگاه است، گفت: طبق معاینات صورت گرفته در مهدکودک و شیرخوارگاه های اصفهان هیچ مورد ابتلا به کروناویروس گزارش نشده، همچنین دیدار ها و ترددها در این مراکز به شدت تحت کنترل است.

وی با اشاره به اینکه دستکش در شیرخوارگاه به طور مداوم استفاده می گردد و از اقلام مورد احتیاج همیشگی این مراکز است، اضافه کرد: در چنین شرایط حساسی که بحث سرایت بیماری مطرح شده، استفاده از این موارد افزایش یافته است.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان با اشاره به قرنطینه مهدکودک ها، توضیح داد: این مراکز قرنطینه به این معنا که هیچ کس حق تردد نداشته باشد، نیستند، اما فعالیت کمتری دارند و باید نکات بهداشتی را به طور جدی رعایت نمایند. همچنین در مراکز شیرخوارگاه رفت و آمد افراد غیر از کادر مرکز کاملاً متوقف شده و تنها پرستاران و مراقبان در این مراکز مستقر هستند که هنگام ورود و خروج باید به مراقبت های بهداشتی بسیار اهمیت دهند.

ناجی اظهار کرد: همکاران ما در این مراکز نکات بهداشتی فردی را رعایت می نمایند، همچنین هر روز همه سطوح را با مواد ضدعفونی نماینده از میکروب و ویروس پاک می کنیم. وسایل بچه ها مثل شیشه شیر هم همواره ضدعفونی می شد، اما در شرایط کنونی این امور به طور جدی تر انجام می گردد.

وی خاطر نشان کرد: از مواد بهداشتی بودار نمی توان در این مراکز استفاده کرد، زیرا برای بچه های شیرخوارگاه مشکل تنفسی ایجاد می نمایند، بر این اساس مواد ضدعفونی نماینده مورد احتیاج را به وزارت بهداشت سفارش دادیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "برطرف مشکل تأمین مواد ضدعفونی کننده برای شیرخوارگاه های اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف مشکل تأمین مواد ضدعفونی کننده برای شیرخوارگاه های اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید