سیم کارت های قدیمی؛ از چند میلیون تا چندصد میلیون تومان!

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، طبق اظهارات فعالان بازار، سیم کارت های دائمی قدیمی که تقاضای زیادی برایشان وجود دارد، مشخص کننده قیمت سیم کارت هستند و با توجه به جایگاهشان نزد کاربران و قدمتی که دارند، به نوعی ایجاد بورس نموده اند تا جایی که قیمت بعضی از این سیم کارت ها به چند صد میلیون تومان هم رسیده است!

سیم کارت های قدیمی؛ از چند میلیون تا چندصد میلیون تومان!

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، سیم کارت ها با شماره های رند که راحت تر در خاطر می مانند، همواره از بهایی بالاتر از حد معمول برخوردار بوده و با قیمتی بالاتر از نرخ رایج به فروش می رسند. در این میان قیمت این شماره ها گاهی به چند صد میلیون تومان نیز می رسند. اما این که معین قیمت برای این خطوط از چه قاعده و قانونی پیروی می نماید، موضوعی است که شاید پاسخ چندان روشنی برای آن وجود نداشته باشد؛ هرچند در این زمینه از سوی رگولاتوری مصوباتی نیز ابلاغ شد و فعالان بازار موبایل نیز بر این نکته تاکید دارند که این تعرفه گذاری براساس تجربیات و وضعیت بازار انجام می گردد.

نکته دیگر آن که در گذشته قیمت سیم کارت های رند در بازار آزاد اغلب به شکل توافقی معین می شد، اما اکنون مدتی است اپراتورهای تلفن همراه، خود با راه اندازی سامانه هایی وارد این عرصه گردیده اند و مستقیم به واگذاری سیم کارت های رند می پردازند. همراه اول با راهاندازی سامانهای برای واگذاری سیمکارتهای رند شرایطی ایجاد کرد تا به گفته مسئولان این شرکت جلوی قیمت های نجومی گرفته گردد.

با این حال رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه، سیم کارت و لوازم جانبی، در گفت وگو با وبلاگ خبری گردشگری با بیان اینکه افزایش قیمت سیم کارت به سرعت افزایش قیمت گوشی نیست، اما آن هم دلایل خاص خود را برای افزایش یا کاهش قیمت دارد، گفت: با توجه به محدودیت عرضه و توزیع، حجمی از تقاضا همیشه وجود دارد و نوسانات نرخ ارز هم چندان تاثیری بر آن ندارد، البته بی تاثیر هم نیست. مضاف بر این عوامل دیگری مانند عرضه سیم کارت، میزان عرضه و تقاضا و عدم توازن بین عرضه و تقاضا بر قیمت سیم کارت خیلی موثر است.

افشار فروتن با اشاره به افزایش نسبی قیمت سیم کارت اظهار کرد: در حوزه سیم کارت های دائمی با کدهای ثابت به عنوان معین کننده و مرجع قیمت، دیگر با آن شماره ها چندان واگذاری نداریم و چون کدهای قدیمی واگذاری جدید ندارند، متقاضی خاص خود را دارند و این بحث تقاضا هست که بر قیمت تاثیرگذار است. اینکه عرضه این سیم کارت ها کمتر گردیده و تقاضا به قوت خود پایدار بوده، باعث گردیده شاهد افزایش قیمت سیم کارت باشیم.

او ادامه داد: چون سیم کارت های دائمی جدید دیگر عرضه نمیگردد و همان سیم کارت هایی که از قبل، عرضه و در بازار توزیع گردیدهاند، به صورت چرخشی دست به دست می چرخد، این سیم کارت ها با توجه به جایگاهی که در نزد کاربران پیدا نموده و قدمتی که دارند، ایجاد بورس نمودهاند، وگرنه تفاوتی با هم ندارد. متقاضی، کاربر و حجم تقاضاست که تاثیر مستقیم و موثری بر افزایش و کاهش قیمت می گذارد.

فروتن درباره قیمت تقریبی سیم کارت ها نیز اعلام کرد: تقاضا برای سیم کارت های قدیمی بیش تر برای سیم کارت های کد 1 تا 3 است. قیمت های سیم کارت های کد 1 از سه میلیون و 300 هزار تا چهار میلیون تومان آغاز می گردد. سیم کارت های کد 2 با 500 هزار تومان اختلاف ارزان تر و سیم کارت های کد 3 با یک میلیون و 200 هزار تومان کاهش قیمت نسبت به سیم کارت های کد 1 عرضه می شوند. البته این ها قیمت های حداقلی است و در بازار، سیم کارت های تا چند صد میلیون تومانی هم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سیم کارت های قدیمی؛ از چند میلیون تا چندصد میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیم کارت های قدیمی؛ از چند میلیون تا چندصد میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید