واکنش ها به حمله علیه مقر نیروهای حشد الشعبی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، مهر نوشت: واکنش ها به حمله نیروهای امنیتی به مقر گردان های حزب الله عراق و انتشار اخباری در مورد آزاد شدن افراد بازداشت شده از تازه ترین اخبار مربوط به تحولات این کشور است.

واکنش ها به حمله علیه مقر نیروهای حشد الشعبی

به گزارش العربی الجدید، جواد الطلیباوی یکی از رهبران جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش به حمله به مقر نیروهای گردان های حزب الله این کشور گفت: ما نسبت به بازی کردن با آتش هشدار می دهیم.

وی در ادامه اضافه کرد: مردان مقاومت و مردان حشد الشعبی مردان با غیرت عراقی هستند و هدف قرار دادن آنها را هرگز نمی پذیریم.

حسن فدعم نماینده جریان حکمت در مجلس عراق نیز گفت: حمله به مقر نیروهای حشد الشعبی و بازداشت تعدادی از این نیروها، اقدامی تحریک آمیز بوده و عواقب خوبی در پی نخواهد داشت.

هم چنین کاربران عرب در توئیتر با ترند کردن هشتگ هایی نظیر مجاهدان ما خطر قرمز ما هستند حمایت خود را از نیروهای حشد الشعبی گفتند.

پیش از این نصر الشمری معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق، با انتشار یک پست توئیتری به حمله نیروهای امنیتی علیه مقر گردان های حزب الله عراق واکنش نشان داده بود.

وی در این پست توئیتری نوشت: حشد الشعبی کاروان شهدا است و خون خود را در کنار برادرانشان در سرویس امنیتی عراق تقدیم کردند. ما نسبت به هر گونه کوشش برای حمله به آنها و ایجاد فتنه داخلی در این ایام سخت در کشور و اوضاع گسترش ویروس همه گیر در عراق هشدار می دهیم.

از سوی دیگر اخباری منتشر شده که نشان دهنده آزاد شدن نیروهای حشد الشعبی که بامداد امروز توسط نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم بازداشت شده بودند است.

منابع عراقی گفتند که نیروهایی که به مقر گردان های حزب الله عراق حمله کردند بعد از دیدن واکنش نیروهای حشد الشعبی و مخالفت مردمی با این اقدام، آنها را آزاد کردند. هم چنین از نیروهای حشد الشعبی به دلیل دریافت یک پیغام اشتباه از سوی مرکز عملیات ملی مبنی بر حمله به مقر مذکور و بازداشت نیروهای حشد الشعبی عذرخواهی شده است.

منابع مطلع گفتند که بر سر تشکیل یک کمیته امنیتی برای تحقیق در مورد این واقعه توافق شده است. هم چنین پیش از این یک منبع امنیتی عراق در تبادل نظر با راشاتودی اعلام نموده بود که اخبار منتشر شده در مورد اینکه نیروهای حشد الشعبی اقدام به محاصره مقر سرویس مبارزه با تروریسم در بغداد نموده اند نادرست است.

وی در ادامه اضافه کرد: هیچ نیرویی در نزدیکی مقر سرویس مبارزه با تروریسم در بغداد حضور ندارد و اخباری که در این خصوص منتشر شده نادرست است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش ها به حمله علیه مقر نیروهای حشد الشعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به حمله علیه مقر نیروهای حشد الشعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید