پوتین: در صورت عدم حمایت مردم، اصلاح قانون اساسی را امضاء نخواهم کرد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که اگر مردم کشورش در جریان همه پرسی، از انجام اصلاحات در قانون اساسی حمایت نکنند، احتمالاً آن را امضاء نخواهد کرد و اقتدار نهایی در باره سرنوشت این موضوع در دست شهروندان روسیه است.

پوتین: در صورت عدم حمایت مردم، اصلاح قانون اساسی را امضاء نخواهم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری گردشگری به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که اگر در همه پرسی در نظر گرفته شده، اصلاحات قانون اساسی از سوی شهروندان روس مورد حمایت قرار نگیرد، قانون اصلاح قانون اساسی کشور را امضاء نخواهد کرد.

پوتین روز پنج شنبه در ملاقات با نمایندگان جامعه مدنی روسیه گفت: ضروری است تا مردم به در این همه پرسی شرکت نموده و بگویند که آیا این تغییرات را می خواهند یا نه، به طوری که شهروندان کشور ما در حقیقت اقتدار نهایی را دارند تا قانون مربوط به اصلاحات قانون اساسی را به تصویب برسانند یا آن را رد نمایند.

رئیس جمهوری روسیه اضافه نمود: و فقط بعد از آنکه مردم نظر خود را بیان کردند ، من این را امضاء خواهم کرد یا امضا نمی کنم.

وی در عین حال با یادآوری اینکه برای تصویب اصلاحات پیشنهادی در قانون اساسی ، فقط کافی است تا قانون مربوطه در مجلس تصویب نموده و تایید آن از سوی مسئولان منطقه ای جمع آوری گردد، گفت: ولی به عقیده من، برای عملی شدن این اصلاحات، چنین روش معمولی در این باره کافی نیست.

پیش از این دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز گفته بود که رأی مردم درباره اصلاحات قانون اساسی ، یک اقدام تشریفاتی نبوده و دقیقاً بر اساس خواسته آنها عمل خواهد شد.

پسکوف در پاسخ به این سؤال که همه پرسی مردمی درباره اصلاحات قانون اساسی چه موقع برگزار می گردد، گفت: ترتیب و زمان رأی گیری سراسری در باره اصلاح قانون اساسی اکنون در حال تدوین بوده و بعداً تعیین خواهد شد و البته به موقع به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

وی شرح داد: ما قبل از هر چیز بر این عقیده هستیم که این همه پرسی اصلاً جنبه تشریفاتی ساده نداشته و تصمیم رئیس جمهور پوتین برای برگزاری همه پرسی از آن جهت است که هر یک از شهروندان حق یک رأی در باره آن دارند: آری یا خیر، هرچند از لحاظ قانونی چنین ضرورتی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین: در صورت عدم حمایت مردم، اصلاح قانون اساسی را امضاء نخواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: در صورت عدم حمایت مردم، اصلاح قانون اساسی را امضاء نخواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید