گوگل در راستای حذف رمز عبور گام بزرگی برداشت

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، روز گذشته گوگل قابلیت جدیدی معرفی کرد که به کاربران اندروید اجازه می دهد هویت خود را برای بعضی از سرویس های گوگل، با بهره گیری از اسکرین لاک یا قفل گوشی تایید نمایند. علاوه بر این، کاربران مذکور برای استفاده از این مشخصه نیازی به انجام کارهای مختلف ندارند و به راحتی می توانند از این قابلیت بهره ببرند.

گوگل در راستای حذف رمز عبور گام بزرگی برداشت

این ویژگی دیروز روانه گوشی های پیکسل شد و گوگل اعلام نموده که در چند روز آینده برای تمام گوشی های اندروید مبتنی بر اندروید نوقا و نسخه های جدیدتر فعال می گردد.

به زبان ساده این قابلیت چه کاری انجام می دهد؟ فرض کنید که شما برای قفل گوشی، از اثر انگشت، پین، الگو یا دیگر موارد استفاده می کنید. زمانی که به وسیله مرورگر به Google Passwords یا دیگر سرویس های گوگل که با این مشخصه سازگار هستند سر می زنید، تنها با بهره گیری از قفل گوشی می توانید هویت خود را تایید کنید.

برای بهره گیری از این قابلیت لازم نیست کار دیگری انجام دهید و صرفا اگر در تنظیمات گوشی اندروید یک اکانت گوگل قرار داشته باشد، از این قابلیت می توانید بهره ببرید. گوگل با این کار، یک گام بزرگ دیگر در راستای حذف احتیاج به خاطر سپردن و تایپ کردن رمز عبور برداشته است.

در خصوص امنیت این روش هم باید بگوییم که مبتنی بر استانداردهای پیشرفته FIDO2، W3C WebAuthn و FIDO CTAP است. اثر انگشت یا دیگر اطلاعات مربوط به قفل گوشی، در همان گجت باقی می ماند و سرورهای گوگل تنها گزینه معتبر یا نامعتبر را دریافت می نمایند و به همین خاطر گوگل به جزییات این اطلاعات دسترسی ندارد.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوگل در راستای حذف رمز عبور گام بزرگی برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل در راستای حذف رمز عبور گام بزرگی برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید