20 کشور برتر برای زندگی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، اما اینکه کجا بروید که برایتان بهتر باشد و فرصت های شغلی خوب و زندگی ایده آلی داشته باشید، مهم ترین سوالی است که پیش از مهاجرت باید به آن فکر کرد. نگرانی های متضاد زیادی در این میان وجود دارند که از جمله می توان به میزان حقوق و درآمد شغلی، کیفیت زندگی، امنیت و حتی رشد و آینده بچه ها اشاره کرد.

20 کشور برتر برای زندگی

از آنجایی که شاید خودتان به تنهایی نتوانید در مورد همه کشورهای جهان تحقیق و مطالعه و بهترین ها را انتخاب کنید، ما مطلبی از موسسه جهانی مهاجرات به نقل از بیزینس اینسایدر برایتان انتخاب کرده ایم که 20 کشور برتر جهان از نظر اقتصاد، کیفیت زندگی و رشد و پرورش بچه ها را معرفی کرده است.

با ما همراه باشید.

20. Belgium (بلژیک)

آموزش و پرورش بچه ها: عالی

سلامت و بهداشت: خیلی خوب

آموزش زبان جدید: خیلی خوب

وضعیت اقتصادی: زیر متوسط

ورزش و سلامت: پایین

امنیت: خیلی خوب

میزان جرم و جنایت: تقریبا هیچ نوع جرم و جنایتی در این کشور صورت نمی گیرد اما مواردی همانند جیب بری یا سرقت های کوچک وجود دارد.

19. Malaysia (مالزی)

هزینه زندگی : ارزان

هزینه تحصیل: گران

آموزش و پرورش بچه ها: ضعیف

مالزی گزینه خوبی برای زندگی برای افرادی است که دوست دار هیجان هستند. این کشور به منظور یادگیری زبان محلی، سفر و کشف و آشنایی با فرهنگ های جدید گزینه خوبی است.

18. Japan (ژاپن)

وضعیت اقتصادی: ضعیف

سلامت و تغذیه: عالی - سالم

آموزش و پرورش بچه ها: عالی

هزینه تحصیل: متوسط - خوب

در ژاپن می توانید زبان، فرهنگ و غذاهای کاملا تازه و جدید بیاموزید و تست کنید. مردم ژاپن بسیار اهل ادب و احترام هستند و در میان آنها احساس غربت و تنهای نخواهید داشت.

17. Russia (روسیه)

سلامت و تغذیه: ضعیف (به دلیل غذاهای گوشتی و چرب زیادی که مصرف می کنند)

وضعیت اقتصادی: متوسط

هزینه تحصیل: خوب اما بسیار گران

آموزش و پرورش بچه ها: عالی اما گران

روسیه یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی است زیرا سرگرمی تفریح در آن زیاد است و میان کار و زندگی تعادل خوبی برقرار است. زندگی اجتماعی در روسیه حرف اول را می زند. این را هم باید بدانید که در روسیه مسائل آب آشامیدنی و برق زیاد است و برای افرادی که همیشه در رفاه بوده اند، همانند آمریکایی ها چندان گزینه خوبی به شمار نمی رود.

16. Vietnam (ویتنام)

وضعیت اقتصادی: عالی

هزینه زندگی: پایین

تغذیه و سلامت: خوب

هزینه تفریح و حمل ونقل: پایین

سطح سلامت و بهداشت: بسیار پایین

آموزش و پرورش بچه ها: ضعیف

ویتنام از نظر تنوع غذایی در رتبه ششم و از نظر غذاهای محلی در رتبه سوم جهانی قرار گرفته است. وسایل نقلیه عمومی ارزان قیمت، سفرهای داخل و برون شهری را ارزان و آسان کرده اند. زندگی اجتماعی و یافتن دوستان تازه در این کشور بسیار آسان است زیرا مردم مهربانی دارد.

15. United Arab Emirates (امارات متحده عربی)

آموزش و پرورش بچه ها: عالی

وضعیت اقتصادی: خیلی خوب

وضعیت کار و درآمد: عالی

کیفیت زندگی: خیلی خوب

سلامت و بهداشت: خوب

کشورهای UAE برای افرادی که هیجان و تفریح و سرگرمی اولویت اول آنها است، بهترین گزینه هستند. این کشورها به ویژه برای جوانان بسیار مناسب است. امارات کشور بسیار ثروتمندی است و از نظر کار، اقامت و آموزش و پرورش بچه ها رتبه بسیار خوبی دارد. بزرگ ترین و مشهورترین هتل ها و مراکز خرید جهان دراین کشور قرار دارند. فرهنگ این کشور به طور کامل با غرب فرق دارد.

14. Oman (عمان)

آموزش و پرورش بچه ها: ضعیف

کیفیت زندگی: خوب

سطح اقتصادی: خیلی خوب

عمان یکی از کشورهای صادرکننده نفت و گاز است و از این نظر وضعیت اقتصادی بسیاری خوبی دارد. مهاجران در این کشور از کیفیت زندگی و سطح درآمد خود راضی خواهند بود. اما به صورت کلی، این کشور در رتبه پایین قرار گرفته است.

13. Qatar (قطر)

آموزش و پرورش بچه ها: ضعیف

کیفیت زندگی: متوسط

سطح اقتصادی: خیلی خوب

با اینکه قطر از نظر اقتصادی در سطح بالایی قرار گرفته است، اما از نظر کیفیت زندگی، اقامت، تفریح و سرگرمی، فروشگاه ها و بازار محلی و زندگی اجتماعی، سطح پایینی دارد. قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود. خطوط هوایی 5 ستاره وسیستم حمل و نقل عالی از جمله ویژگی های این کشور هستند. اما میان افراد ثروتمند و فقیر این کشور تفاوت بسیاری وجود دارد و کاملا از هم مجزا هستند.

12. Australia (استرالیا)

آموزش و پرورش بچه ها: ضعیف

کیفیت زندگی: خوب

سطح اقتصادی: خیلی خوب

تفریح و سرگرمی: عالی

سلامت و تغذیه: عالی

وضعیت حمل و نقل عمومی: ضعیف

کیفیت زندگی در استرالیا عالی است. آب و هوای خوب، تفریحات متنوع، زندگی اجتماعی و نوع تغذیه مردم این کشور طوری است که مهاجران بسیاری را به خود جلب می کند.

11. Canada (کانادا)

هزینه زندگی: بالا

کیفیت زندگی و اقامت: بالا

آموزش و پرورش بچه ها: عالی

سلامت و بهداست: عالی

هزینه تحصیل: متوسط - بالا

کانادا یکی از اولویت های افرادی است که قصد مهاجرت دارند. یافتن دوست و آشنا شدن با فرهنگ مردم این کشور برای 76 درصد از مهاجران بسیار ساده و رضایت بخش بوده است.

10. Hong Kong (هنگ کنگ)

سطح درآمد: بالا

وضعیت اقتصادی: خوب

هزینه زندگی: بالا

هزینه تحصیل: بالا

در هنگ کنگ باید سخت کار کنید تا حقوق خوب و عالی دریافت کنیدو تقریبا بین ساعات کاری و زندگی شخصی، تعادلی برقرار نیست. اما کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است.

9. India (هند)

کیفیت زندگی: متوسط

وضعیت اقتصادی: خوب

آموزش و پرورش بچه ها: خیلی خوب

هزینه تحصیل: متوسط - پایین

هزینه زندگی: پایین

در این کشور فرصت های کاری بسیاری وجود دارد. از نظر تفریح و زیبایی، جاذبه های بسیاری دارد. هزینه زندگی در آن بسیار پایین است. شاید جالب باشد بدانید که اگر درآمد خوب داشته باشید، کیفیت زندگی هم در آن بالا است. از نظر زندگی اجتماعی این کشور در رتبه پنجم جهان قرار گرفته است. از نظر دوست شدن با مردم جدید نیز در رتبه هفتم. یعنی در این کشور به هیچ عنوان احساس غربت نخواهید داشت. هند، مملو از سرگرمی و تفریح است.

8. Taiwan (تایوان)

سلامت و بهداشت: عالی

هزینه زندگی: مناسب

آموزش و پرورش بچه ها: ضعیف

مردم تایوان بسیار خونگرم و مهمان دوست هستند و با مهاجران رفتار خوبی دارند. برای افرادی که دنبال فرهنگ و سبک زندگی جدید هستند، تایوان گزینه خوبی است. انواع جشنواره ها و فستیوال ها در این کشور برگزار می شوند. غذاهای محلی این کشور نیز از نظر مهاجران خوب است. میان کار و زندگی تعادل چندانی وجود ندارد.

7. Thailand (تایلند)

سلامت و بهداشت: خوب

هزینه زندگی: مناسب

وضعیت اقتصادی: خوب

تایلند یکی از زیباترین کشورهای جهان برای زندگی است. اقامت، آب و هوا و کیفیت زندگی در این کشور عالی است.

6. New Zealand (نیوزیلند)

امنیت: عالی

کیفیت زندگی: عالی

آموزش و پرورش بچه ها: خیلی خوب

سطح درآمد: متوسط - پایین

وضعیت اقتصادی: ضعیف

این کشور از نظر کیفیت زندگی سطح بالایی دارد اما اگر در پی کسب درآمد زیاد هستید، شاید گزینه خوبی نباشد. اما از نظر زندگی معمولی و آشنایی با فرهنگ های نو، کشور خوب و بیسار زیبایی است.

5. Bahrain (بحرین)

هزینه زندگی: بالا

امنیت: خوب

سطح اقتصادی: بالا

آموزش و پرورش بچه ها: متوسط

برخلاف دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس، اقتصاد بحرین به نفت متکی نیست. این کشور بیشتر روی سواحل خود و جذب توریسم سرمایه گذاری کرده است. برای افرادی که هدفشان از مهاجرت، آشنایی با فرهنگ های تازه است، بحرین گزینه مناسبی است. بحرین از نظر اقتصادی، رتبه یازدهم را در در جهان دارد.

4. Germany (آلمان)

امنیت: بالا

میزان جرم و جنایت: پایین

وضعیت اقتصادی: بالا

هزینه زندگی: بالا

زندگی اجتماعی: عالی

آلمان از نظر آموزش و پرورش بچه ها، رتبه سوم را دارد. به دلیل وضعیت اقتصادی بسیار خوب این کشور، حدود 90 درصد از افرادی که به آلمان مهاجرت می کنند، از زندگی، کیفیت زندگی، درآمد و شرایط خود بسیار راضی هستند.

3. China (چین)

وضعیت اقتصادی: خوب

آموزش و پروش بچه ها: متوسط

وضعیت بهداشت و سلامت پایین

کیفیت زندگی در این کشور کمونیستی خیلی بالا نیست، آب وهوا و سلامت و بهداشت هم در وضعیت بدی قرار دارند. اما برای تجارت و کسب درآمد، گزینه بدی برای مهاجرت نیست. فرصت های شغلی زیادی در این کشور موجود است. تفریح و سرگرمی در این کشور هم زیاد است. در ضمنً، ایجاد تعادل میان کار و زندگی تقریبا سخت است.

2. سنگاپور (سنگاپور)

وضعیت اقتصادی: عالی

هزینه زندگی: بالا

کیفیت زندگی: عالی

آموزش و پروش بچه ها: عالی

وضعیت بهداشت و سلامت: بالا

برای افرادی که هدفشان از مهاجرت، کیفیت زندگی و فرصت های کاری و درآمد بیشتر است، سنگاپور گزینه خوبی است. سنگاپور از نظر اقتصادی در رتبه سوم جهان قرار گرفته است. البته هزینه زندگی و اقامت در آنجا نیز بالا است. سیستم آموزشی و دانشگاهی این کشور نیز عالی است.

1. Switzerland (سوئیس)

کیفیت زندگی: عالی

وضعیت اقتصادی: بالا

هزینه تحصیل: بالا

هزینه زندگی: بالا

سلامت و بهداشت: عالی - گران

آموزش و پرورش بچه ها: عالی

سوئیس یکی از بهترین کشورها برای زندگی است. آلپ، اسکی، غذاهای عالی و شکلات این کشور را در ردیف بهترین کشور برای زندگی قرار داده است. یک چهارم مهاجران حدود 200 هزار دلار درآمد سالانه دارند که دو برابر میانگین جهانی است. درآمد و کیفیت زندگی در این کشور بالا و عالی است. البته باید بدانید هزینه زندگی، بهداشت، خرید، مسکن و تحصیل در این کشور زیاد است.

مناظر طبیعی، ورزش و تفریح های متنوعی در این کشور وجود دارند. در عین حال، سیستم حمل ونقل عمومی این کشور نیز عالی است.

منبع: انتخاب

به "20 کشور برتر برای زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 کشور برتر برای زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید