23 کشته در حمله مسلحانه در افغانستان

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، بر اساس اعلام مقام های دولت افغانستان و طالبان، یک بازار فروش دام در ولایت هلمند این کشور امروز، دوشنبه هدف حمله راکتی نهاده شد که در نتیجه آن دست کم 23 غیرنظامی کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

23 کشته در حمله مسلحانه در افغانستان

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هم طالبان و هم دولت افغانستان یکدیگر را از بابت وقوع این حمله که علیه یک دوشنبه بازار مخصوص فروش دام در منطقه سنگین واقع در ایالت هلمند صورت گرفت، مقصر دانستند. در این محل صدها روستایی از مناطق مجاور به هدف فروش دام هایی نظیر گوسفند و بز تجمع نموده بودند.

یک سخنگوی والی هلمند اظهار کرد، چند راکت شلیک شده از سوی شبه نظامیان طالبان در نزدیکی این بازار فرود آمد که در نتیجه آن 23 غیرنظامی ازجمله بچه ها کشته شدند.

قاری یوسف احمدی، یک سخنگوی طالبان هم گفت، این ارتش افغانستان بوده که چندین خمپاره به سمت خانه های غیرنظامیان و همچنین بازار دام مذکور شلیک نموده که در نتیجه آن ده ها روستایی کشته شدند.

بعضی ساکنان استان هلمند افغانستان که از پایگاه های تحت کنترل طالبان است، گفتند، این حمله راکتی در زمان وقوع درگیری های شدید میان شبه نظامیان طالبان و نیروهای امنیتی دولت افغانستان در مناطق مسکونی پیرامون بازار مذکور رخ داد.

منبع: عصر ایران

به "23 کشته در حمله مسلحانه در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 کشته در حمله مسلحانه در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید