از لباس احرام تا سنگ استریل برای رمی جمرات، تدابیر ریاض برای حج کرونایی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، ایسنا نوشت:عربستان سعودی از روز چهارشنبه میزبان جمعی از زائران مسلمان است که به سنت هرساله برای شرکت در مراسم حج به شهر مکه می فرایند.

از لباس احرام تا سنگ استریل برای رمی جمرات، تدابیر ریاض برای حج کرونایی

به گزارش یورو نیوز، با این وجود سال جاری برای اولین بار در تاریخ نوین این کشور، شمار زائران به دلیل شیوع ویروس کرونا محدود شده است و تنها 10 هزار نفر از شهروندان سعودی و زائران خارجی مقیم این کشور اجازه دارند در حج شرکت نمایند.

سال گذشته شمار زائران حج 2.5 میلیون نفر بود و به سنت هرساله بخش زیادی از این زائران نیز مسلمانانی از دیگر کشورهای دنیا بودند.

سال جاری نمایندگان رسانه های خارجی نیز اجازه حضور در مراسم حج را ندارند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی تا روز دوشنبه به حدود 270 هزار نفر و شمار قربانیان آن به 2760 نفر رسید.

عربستان سعودی مراسم حج را بطور محدود برگزار می نماید

ریاض اعلام نموده است که استفاده از ماسک برای همۀ زائران اجباریست. زائران از آخر هفتۀ گذشته به تدریج وارد مکه شده اند، دمای بدن آنها در بدو ورود اندازه گرفته شده و سپس در قرنطینه نگه داشته شده اند.

بر اساس سندی که از سوی وزارت حج عربستان منتشر شده، به هر کدام از زائران کیف هایی داده شده است که در داخل آن سنگریزه های استریل شده برای مراسم رمی جمرات، مواد ضدعفونی نماینده، تعدادی ماسک، یک فرش کوچک برای نماز و همچنین یک دست لباس احرام گذاشته شده است.

دولت اعلام نموده است که مراکز بهداشتی، کلینیک های سیار و آمبولانس های زیادی را در حالت آماده باش قرار داده تا در کوتاهترین زمان ممکن به نیازهای بهداشتی زائران پاسخ دهند.

گردشگری مذهبی هر سال حدود 12 میلیارد دلار برای عربستان سعودی درآمد دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "از لباس احرام تا سنگ استریل برای رمی جمرات، تدابیر ریاض برای حج کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از لباس احرام تا سنگ استریل برای رمی جمرات، تدابیر ریاض برای حج کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید