افزایش محصول برنج با یاری مهندسی زیستی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، مطالعه اخیر پژوهشگران چینی نشان داده است که یک روش جدید می تواند نرخ استحصال برنج را تا 27 درصد افزایش دهد.

افزایش محصول برنج با یاری مهندسی زیستی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری و به نقل از گیزمگ، دانشمندان کوشش زیادی می نمایند تا بتوانند عملکرد محصولات و میزان کارایی فتوسنتز آنها را ارتقا دهند. در هر جای جهان از 20 تا 50 درصد انرژی که گیاه به وسیله فتوسنتز فراوری می نماید به یک فرایند به نام تنفس نوری(photorespiration) تبدیل می گردد.

تنفس نوری اشاره به فرآیند متابولیسم گیاهان دارد که در آن آنزیم RuBisCO ترکیب آلی RuBP را با اکسیژن ترکیب می نماید و بعضی از انرژی فراوری شده توسط فتوسنتز را آزاد می نماید.

یک دانشمند اخیرا تنفس نوری را ضد فتوسنتز توصیف کرد. گیاهان انرژی شیمیایی که برای رشد احتیاج دارند را با جذب ملکول های کربن دی اکسید از محیط اطراف فراوری می نمایند. با این حال، در حدود 25 درصد از زمان ها، گیاه به طور نادرست مولکول های اکسیژن را یک محصول جانبی سمی فراوری می نمایند، جمع آوری می نماید. این محصول جانبی تمام پروسه فتوسنتز را مختل و در نهایت دی اکسید کربن را آزاد می نماید. تنفس نوری فرایندی است که از گیاهان برای حذف این محصولات مشکل زا استفاده می گردد.

استراتژی جدید که اخیرا آن را توسعه داده اند، افزایش بهره وری فتوسنتزی با تمرکز بر مهندسی مسیرهای تنفس نوری کارآمد در یک گیاه است. در این روش ها عمدتا مسیرهای متناوب درون یک سلول گیاهی را مهندسی می نمایند تا مواد زائد سمی را با استفاده از انرژی کمتری حذف نمایند.

آخرین مطالعات یک تیم از پژوهشگران چینی نشان می دهد استراتژی های مختلف برای افزایش کارایی انرژی یک گیاه وجود دارد. این تکنیک دی اکسید کربن فراوری شده در طول تنفس نوری را به فتوسنتز راهنمایی می نماید. این فرایند GOC نامیده می گردد و در آن از سه آنزیم برای تبدیل مولکولی به نام گلیکولیک(glycolate) به دی اکسید کربن استفاده می گردد.

در آزمایش هایی که پژوهشگران انجام دادند، نرخ استحصال محصول با این روش به طور قابل توجهی و بین 7 تا 27 درصد افزایش یافته بود. میزان تنفس نوری نیز تا 31 درصد کاهش یافته و میزان فتوسنتز خالص تا 22 درصد افزایش یافته بود.

یافته های این مطالعه در مجله Molecular Plant منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش محصول برنج با یاری مهندسی زیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش محصول برنج با یاری مهندسی زیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید