تروریست ها ده ها بار آتش بس ادلب را نقض کردند

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری به نقل از روسیاالیوم، مرکز روسی آشتی در سوریه اعلام نمود که تروریست ها در ادلب در شمال غرب سوریه دهها بار آتش بس را نقض نموده اند.

تروریست ها ده ها بار آتش بس ادلب را نقض کردند

بر اساس گزارش این مرکز؛ تروریست ها طی ساعات گذشته 19 بار آتش بس را نقض نموده اند.

این مرکز از ادامه گشت زنی پلیس نظامی روسیه در استان های حلب، الرقه و حس که سوریه هم اطلاع داد.

شایان ذکر است که روز پنجم مارس 2020، سران روسیه و ترکیه پس از سه ساعت مذاکرات درباره تنش های به وجود آمده در ادلب استانی در شمال غرب سوریه و در همسایگی ترکیه به توافق رسیدند. توافقنامه ای که روسیه و ترکیه به آن دست یافتند آنگونه که آناتولی گزارش داده است مهمترین بندهای آن شامل موارد زیر است؛

-توقف جنگ در منطقه کاهش تنش ادلب از بامداد روز ششم مارس 2020.

-ایجاد کریدور امن به عرض 6 کیلومتر در شمال و 6 کیلومتر در جنوب جاده ام 4 در شمال غرب سوریه که حلب را به لاذقیه متصل می نماید و چارچوب آن نیز ظرف هفت روز آینده تعیین خواهد شد.

- شروع گشت های مشترک روسیه و ترکیه از 15 مارس 2020 در طول جاده ام 4 از شهرک ترنبه واقع در دو کیلومتری شهر سراقب.

-ترکیه و روسیه به عنوان دو ضامن آتش بس با توجه به توافق های چهارم مه 2017 و 17 سپتامبر 2018 تعهدات قوی خود نسبت به حاکمیت، استقلال، وحدت و یکپارچگی خاک سوریه را مجدداً اعلام می نمایند.

-بحران سوریه راه چاره نظامی ندارد. باید از وخامت بحران انسانی جلوگیری و از جان غیرنظامیان محافظت کرد. یاری های بشردوستانه برای تمام نیازمندان بدون هیچ پیش شرطی ارسال و زمینه بازگشت داوطلبانه سوری ها به کشورشان فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تروریست ها ده ها بار آتش بس ادلب را نقض کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست ها ده ها بار آتش بس ادلب را نقض کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید