تصمیمات جدید در خصوص سهام عدالت

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، حسین فهیمی سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت، با بیان اینکه فعلا امکان تغییر روش غیرمستقیم به روش مستقیم برای مشمولان سهام عدالت وجود ندارد، اظهار کرد: از آنجاکه درخواست ها در این راستا زیاد بوده است، در دستور کار شورای عالی بورس قرار گرفته تا در خصوص آن تصمیم گیری گردد. چنانچه شورا هفته جاری هم جلسه نداشته باشد، در جلسه هفته آینده در خصوص این موضوع تصمیم گیری خواهد شد.

تصمیمات جدید در خصوص سهام عدالت

وی درمورد سهام عدالت مشمولانی که فوت نموده اند نیز شرح داد: وراث این افراد باید فعلا گواهی انحصار وراثت را اخذ نمایند و منتظر اخباری که متعاقبا اعلام می گردد، باشند.

سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت در ادامه با اشاره به فروش سهام عدالت به وسیله کارگزاری ها اظهار کرد: تقریبا درحال حاضر بیشتر کارگزاری ها آماده ارائه خدمات به صورت اینترنتی و حضوری برای فروش سهام عدالت هستند. متقاضی می تواند با مراجعه به سایت کانون کارگزاران لیست کارگزارانی که این خدمت را ارائه می دهند را مشاهده کند.

وی یادآور شد: درحال حاضر حدود 90 کارگزاری خدمات مربوط به سهام عدالت را ارائه می دهند.

فهیمی در پاسخ به اینکه آیا مهلتی که برای انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت مشخص شده است، تمدید خواهد شد؟ گفت: فعلا تصمیمی در این باره گرفته نشده است و متقاضیان تا 29 خرداد ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب روش مدیریت مستقیم اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش، مشمولان سهام عدالت می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی WWW.SAMANESE.IR نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت اقدام نمایند و پس از آن 30 درصد سهام خود را به وسیله بانک یا کارگزاری به فروش برسانند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "تصمیمات جدید در خصوص سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات جدید در خصوص سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید