درخواست الحشد الشعبی از نیروی هوایی عراق برای بمباران مناطق آلوده به داعش

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، یک فرمانده سازمان الحشد الشعبی در عراق با بیان اینکه عناصر داعش در طول روز مشغول فعالیت و تردد در بعضی مناطق این کشور هستند، گفت نیروهای امنیتی عراق باید با حملات هوایی شرایط این منطقه را یکسره کنن2د.

درخواست الحشد الشعبی از نیروی هوایی عراق برای بمباران مناطق آلوده به داعش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری گردشگری، محمد العبیدی یکی از فرماندهان الحشد الشعائری عراق، تردد علنی عناصر داعش در مرزهای میان استان های دیالی و صلاح الدین را اتفاقی ناخوشایند توصیف کرد که احتیاج به مقابله جدی دارد.

العبیدی در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفته گروه های داعش در طول روز در حال تردد در مناطق مرزی میان دیالی و صلاح الدین هستند. او از چند روستا در این منطقه به عنوان مناطقی نام برد که بیشترین تردد و جابجایی ها در آن در حال اجرا هستند.

وی گفت: هسته های داعش که در روستاهای دورافتاده در مرز میان دیالی و صلاح الدین مستقر هستند و به خصوص در روستاهای الساده، البوجمعه، ربیدات، سبیعات و المیته، خیلی طبیعی در طول روز در حال تردد و جا به جا شدن هستند که توسط دوربین های کنترل از راه دور کاملا قابل رویت و رهگیری است.

وی اضافه کرد: این روستاهای دور افتاده چند ماهی است منشا نگرانی و چالش امنیتی برای مناطق آزاد شده و به خصوص برای منطقه العظیم و پیرامون آن در استان دیالی شده است آن هم در شرایطی که حملات هوایی هم علیه عناصر داعش در این منطقه طی چند هفته گذشته کاهش یافته در حالی که ابراز مهم در سرکوب تحرکات و فعالیت های گروه های ترورستی است.

عبدالخالق العزاوی عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق هم با اذعان به خطر روستاهای واقع در مرزهای استان های دیالی و صلاح الدین از وزارتخانه های امنیتی عراق خواست به منظور مقابله با پیامدهای منفی آن همکاری جدی نمایند.

العزاوی گفت: روستاهای دورافتاده به پناهگاهی امنی برای تروریست های داعشی فراری از استان های مختلف مبدل شده است از همین رو اوضاع مستلزم حمایت جدی از نیروهای امنیتی برای سرکوب هسته های خفته داعش در این روستاهاست.

وی بر ضرورت برخورد نظامی قاطعانه با ترویست ها به منظور بازگشت اهالی به مناطقشان و انتها دادن به معضل امنیتی مستمری که چند ماهی است گریبانگیر دستگاه امنیتی عراق است تاکید نمود.

یک مقام الحشد الشعبی می گوید آنالیز ها پس از کشف چندین مخفیگاه زیر زمینی داعش در کرکوک نشان می دهد که تروریست ها طی چند ماه اخیر مورد حمایت اقتصادی آمریکا قرار داشتند.

هسته های داعش در مناطق مرزی صعب العبور در کرکوک و استان های دیالی و صلاح الدین و بعضی کشتزارهای همجوار رود دیالی و مواضع دور از دسترس در کرکوک هستند.

به گفته الحسینی عظیم ترین هسته تروریست های داعش در عراق در منطقه المطیبیجه است که در نزدیک مرز استان صلاح الدین با استان دیالی واقع است و ده ها نفر از اعضای این هسته برای انجام حملات اخیر علیه نیروهای امنیتی به سمت کرکوک و دیالی اعزام شدند.

الحشدالشعبی طی 72 ساعت گذشته عملیات بی سابقه ای را در مناطق جنوب و غرب کرکوک انجام داد که در نتیجه آن 12 داعشی از جمله یک سرکرده این گروه کشته شدند.

استان کرکوک عراق این هفته شاهد چندین حمله عناصر تروریستی به نیروهای امنیتی این کشور بود که با کشته و زخمی شدن چند نیروی امنیتی همراه شد.

رسانه های عراقی طی روزهای گذشته هشدار دادند که به احتمال زیاد آمریکا با عقب نشینی از بعضی پایگاه های خود در عراق به هسته های خفته داعش برای ازسرگیری حملات خود چراغ سبز نشان داده باشد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "درخواست الحشد الشعبی از نیروی هوایی عراق برای بمباران مناطق آلوده به داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست الحشد الشعبی از نیروی هوایی عراق برای بمباران مناطق آلوده به داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید