دمای هوا در استان بوشهر از دوشنبه 12 اسفند کاهش می یابد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: آنالیز نقشه های پیش یابی جوی و دریایی نشان می دهد دمای هوا در این استان از دوشنبه دوازدهم اسفد به طرز محسوسی کاهش پیدا می نماید.

دمای هوا در استان بوشهر از دوشنبه 12 اسفند کاهش می یابد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، پیغام مساعدی در گفت وگو با ایرنا اضافه کرد: همچنین طی ساعاتی از وقت امروز سرعت وزش بادهای جنوبی بر روی دریا بویژه سواحل شمالی و مرکزی استان به طور نسبی افزایش می یابد.

وی اعلام کرد: از روز دوشنبه تا سرانجام هفته جاری به سبب وزش باد شدید و گاهی شدید شمال غربی، خلیج فارس بویژه سواحل جنوبی و مرکزی استان مواج و متلاطم پیش بینی می گردد.

مساعدی ادامه داد: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر قسمتی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و وزش باد، گاهی افزایش ابر با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران و از فردا با کاهش ابر، افزایش باد و احتمال گرد و خاک خواهد بود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت 10 تا 32 کیلومتر در ساعت و بر روی دریا و سواحل شمالی و مرکزی استان 14 تا 38 و گاهی44 کیلومتر در ساعت، از بامداد فردا به تدریج شمال غربی تا شمالی با سرعت 12 تا 36 کیلومتر در ساعت و روی سواحل مرکزی و جنوبی استان به تدریج تا 44 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

مساعدی اضافه کرد: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی استان 60 تا 120 و گاهی 150 سانتیمتر و در سواحل جنوبی 30 تا 90 سانتیمتر، از ظهر فردا به تدریج در سواحل مرکزی و جنوبی استان 90 تا 150 سانتیمتر پیش بینی می گردد.

وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 05:11 بامداد، مد دریا ساعت 12:08 و جزر دوم ساعت 19:05 خواهد بود. اید دقت و حساسیت بیشتری برای تداوم و پایداری شرایط موجود انجام گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دمای هوا در استان بوشهر از دوشنبه 12 اسفند کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمای هوا در استان بوشهر از دوشنبه 12 اسفند کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید