راهبران اینترنت اشیا

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، اینترنت اشیا (IoT) به حوزه ای نوین در فناوری اشاره دارد که در آن قابلیت ارسال و دریافت داده ها، به اشیای اطرافمان تعمیم می یابد. از این رو می توان اینترنت اشیا را بستری برای ایجاد دنیایی هوشمندتر، ایمن تر و کارآمد تر دانست. شاید تا همین چند سال قبل، اینترنت اشیا به عنوان یک رویای دور از دسترس مطرح بود، اما دیگر وضعیت فرق نموده است.

راهبران اینترنت اشیا

حالا چند سالی است که سرویس های اینترنت اشیا و هوشمندسازی به صورت عملی در دسترس هستند و روز به روز بیشتر جای خود را میان عموم مردم و کسب و کارها باز می نمایند. خوشبختانه با وجود بعضی بحران ها که سرعت رشد و تجاری سازی فناوری های نو را در کشورمان کند نموده، اما حالا در این زمینه هم خبرهای خوبی به گوش می رسد.

شانزدهم مهرماه سال جاری قرار است رویداد LinkapDay توسط استارتاپ لینکپ (شرکت راهبران اینترنت اشیا)، در تالار ایوان شمس تهران برگزار گردد. در این رویداد که به بهانه سومین سالگرد تولد لینکپ و با حمایت بانک پاسارگاد و شرکت فناپ زیرساخت برگزار می گردد، از تازه ترین راهکارهای این استارتاپ در حوزه اینترنت اشیا و هوشمندسازی ساختمان نیز رونمایی خواهد شد.

اگرچه برگزاری رویدادهای اختصاصی میان شرکت ها دور از انتظار نیست، اما شاید آنچه این رویداد را متفاوت نموده، حوزه فعالیت لینکپ باشد. اینترنت اشیا در کنار حوزه هایی همچون بیگ دیتا و بلاکچین، از فناوری های نوین و به روز در جهان ست که شرکت های کمی در داخل کشور به صورت تخصصی روی آن فعالیت می نمایند، آن هم غالبا کم سر و صدا و به دور از هیاهو. اما حالا قرار است فرصتی فراهم گردد تا یکی از استارتاپ های نسل اولی این حوزه به صورت عمومی تری راهکارهای خود را به مخاطبان معرفی کند.

علی رحمان پور، مدیرعامل لینکپ در گفت وگو با شنبه درباره برگزاری این رویداد می گوید: ما در گذشته هم به وسیله نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف، به معرفی راهکارهایمان می پرداختیم. اما از سال گذشته به دنبال این بودیم تا بتوانیم به صورت سالیانه، رویداد اختصاصی خودمان را برگزار کنیم.

این سبک رویدادها در جهان هم متداول است و علاوه بر اینکه فرصت بهتری را برای معرفی محصولات جدید شرکت فراهم می نماید، یک دورهمی برای فعالان آن حوزه نیز هست و به طور کلی منجر به رونق بیشتر سایر کسب و کارهای مرتبط می گردد. از این رو به عنوان مجموعه ای که ادعای پیشگامی در این عرصه را داریم، شاید برگزاری این رویداد به نوعی مسئولیت ما نیز در مقابل اکوسیستم بود.

رحمان پور با اشاره به اینکه قرار نیست فقط درباره لینکپ صحبت کنیم، اضافه می نماید: زمان رویداد حدود 3 ساعت خواهد بود که نیمی از آن به بعضی فعالان این حوزه تخصیص یافته تا بتوانند در سخنرانی های کوتاه، تجربیات خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارند.

البته اینترنت اشیا عرصه وسیعی است که با توجه به تمرکز لینکپ، بیشتر ارائه ها در زمینه هوشمندسازی ساختمان ها و سازمان ها خواهد بود. اگرچه بعضی مجموعه ها که از فناوری های لینکپ در حوزه های نوآورانه دیگر استفاده نموده اند نیز به ارائه دستاوردهایشان می پردازند که فکر می کنم این بخش هم برای مخاطبان جذابیت ویژه ای داشته باشد.

هر چند بخشی از حاضران رویداد به صورت مدعو خواهند بود، اما بیشتر ظرفیت به ثبت نام عمومی تخصیص پیدا نموده و علاقه مندان می توانند به وسیله وب سایت رویداد به رایگان در آن نام نویسی نمایند. همچنین گفته شده طراحی رویداد به گونه ای خواهد بود که کلیه فعالان حوزه فناوری و اکوسیستم نوآوری ایران بتوانند از آن بهره مند شوند، اما حضور در آن به مدیرانی که قصد استفاده از راهکارهای اینترنت اشیا را در مجموعه خود دارند و به طور خاص شرکت ها و هلدینگ های ساختمانی توصیه شده است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در رویداد LinkapDay که 16 مهرماه 98 از ساعت 15 تا 18 برگزار خواهد شد، می توانند به سایت آن مراجعه نمایند و یا با شماره 41087280 تماس بگیرند.

منبع: مجله شنبه

به "راهبران اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبران اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید