رویترز: آمریکا خواهان تعویق مراسم تحلیف اشرف غنی شد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، رسانه انگلیسی اطلاع داد که آمریکا از اشرف غنی خواسته تا مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان را به دلیل احتمال به خطر افتادن کوشش های صلح و ایجاد بحران سیاسی به تعویق بیاندازد.

رویترز: آمریکا خواهان تعویق مراسم تحلیف اشرف غنی شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ خبری گردشگری، اشرف غنی هفته گذشته به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام شد و براساس گزارش ها در نظر داشت تا پنجشنبه این هفته مراسم تحلیف را برگزار کند اما عبدالله عبدالله شریک غنی در حکومت وحدت ملی نیز ضمن نپذیرفتن نتیجه انتخابات مدعی پیروزی است و او نیز در نظر دارد تا بزودی مراسم تحلیف خود را برگزار کند.

در حالی که هفته کاهش خشونت ها قرار است در 10 اسفند منجر به امضای توافق صلح بین آمریکا و طالبان جهت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گردد، بحران سیاسی کنونی می تواند به کوشش های صلح آسیب بزند و واشنگتن ادعای هیچکدام از این دو رقیب انتخاباتی برای پیروزی را تایید نکرده است.

قرار است پس از توافق آمریکا و طالبان و جهت خاتمه دادن به جنگ در افغانستان گفت وگوهای بین الافغانی شروع گردد، اما نزاع عبدالله و غنی معرفی هیئت مذاکره کننده با طالبان را می تواند پیچیده تر کند.

یک منبع مطلع به رویترز گفت که به دلیل این نگرانی ها زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان که از هفته گذشته در کابل بوده و دیدارهای متعددی را نیز با سیاسیون داشته از غنی می خواهد تا مراسم تحلیفش را به تاخیر بیاندازد.

یک مقام ارشد سابق افغان نیز گفت که خلیلزاد غنی را برای تعویق مراسم تحلیف تحت فشار قرار داده و کوشش می نماید تا برای حفظ فرایند صلح عبدالله را نیز برای تعویق مراسم تحلیف متقاعد کند.

این مقام سابق که خواست نامش فاش نگردد اضافه نمود که حتی در صورت ایجاد یک هیئت فراگیر برای گفت وگو با طالبان، نزاع غنی و عبدالله ممکن است فرایند صلح را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رویترز: آمریکا خواهان تعویق مراسم تحلیف اشرف غنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آمریکا خواهان تعویق مراسم تحلیف اشرف غنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید