مغولستان نیز به جمع تحریم کنندگان بوئینگ 737 پیوست

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، تهران- خبرنگاران- به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 MAX متعلق به خط هوایی اتیوپی و جان باختن تمام 157 سرنشین آن، سازمان هواپیمایی مغولستان دستور داد تا تمام پروازهای این مدل هواپیما از امروز دوشنبه به طور موقت متوقف گردد.

مغولستان نیز به جمع تحریم کنندگان بوئینگ 737 پیوست

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری خبرگزاری آکی پرس گزارش داد، با توجه به سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ 737 آمریکا در چهار ماه گذشته سازمان هواپیمایی مغولستان نیز به کمپین دیگر کشورهای منطقه ازجمله چین برای متوقف کردن پروازهای این تایپ از هواپیمای بوئینگ پیوست.

پیش از حادثه روز گذشته خط هوایی اتیوپی، یک فروند هواپیمای 737 بوئینگ متعلق به خط هوایی اندونزی به علت نقص فنی سقوط کرد و تعداد 189 مسافر جان خود را از دست دادند.

بر اساس بیانیه سازمان هواپیمایی مغولستان، به دنبال ناامن بودن پروازهای هواپیماهای بوئینگ 737 ما تصمیم گرفته ایم که به طور موقت از عملیاتی کردن این تایپ از هواپیماها خودداری کنیم.

خط هوایی مغولستان به تازگی یک فروند از سفارش چهار فروند بوئینگ 737 خود را در ماه فوریه امسال دریافت نموده است.

کارشناسان معتقد هستند با توجه به اینکه دلیل سقوط این دو هواپیما شبیه هم بوده است احتمال می رود همه هواپیماهای بوئینگ مدل مکس دارای نقص فنی مشابهی باشند.

آساق**9473**1663**

منبع: ایرنا

به "مغولستان نیز به جمع تحریم کنندگان بوئینگ 737 پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغولستان نیز به جمع تحریم کنندگان بوئینگ 737 پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید