پنج اشتباه عظیم مردان در لباس پوشیدن

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، بسیاری از آقایان با وجود اینکه هزینه و زمان زیادی برای انتخاب لباس خود صرف می نمایند نمی توانند نتیجه مورد نظر را بگیرند. دلیل آن این است که بعضی اشتباهات جزیی می تواند ظاهری ناخوشایند برای مردان خلق کند. درمطلبی که در ادامه می آید پنج اشتباه عظیم مردان را که باید از انها اجتناب کرد را معرفی خواهیم کرد.

پنج اشتباه عظیم مردان در لباس پوشیدن

1- پوشیدن ساسبندر و کمربند با یکدیگر

بند شلوار برای نگه داشتن شلوار شما طراحی شده کمربند هم همینطور به همین خاطر شما نباید از هردو بهره ببرید. نکته مهم تر از پوشیدن هر دو در یک زمان این است که استفاده از هردوی اینها ظاهری مربعی شکل به شما می دهد.

2- ناهماهنگ بودن شلوار و جوراب

این کار شاید بیشترین اشتباهی باشد که مردان انجام میدهند که البته باید گفت بسیاررایج است. اغلب مردان وسوسه میشوند تا کفش و جوراب خود را هماهنگ نمایند اما این کار اشتباه است. جوراب معمولا یک لباس زیر محسوب میگردد و قرار نیست دیده گردد. جوراب باید رنگی هماهنگ با شلوار داشته باشد.

3- پوشیدن پیراهن با یقه های ایستاده

یکی از اشتباهات رایج دیگر پوشیدن پیراهن با یقه های ایستاده است. اینکار به شدت زشت و ناخوشایند است و ظاهری شلخته و نامرتب به شما می دهد.

4- اشتباه بستن دکمه های جلیقه ، ییراهن و کت و شلوار

در خصوص کت ها و جلیقه ها چند قانون کلی وجود دارد. اول اینکه نباید تمام دکمه های کت را بست مگر اینکه چهار دکمه ای باشد. معمولا دکمه های کت های دو دکمه ای در بالای لباس قرار دارند و کت های سه دکمه ای در وسط. بعضی مواقع ممکن است طراحان لباس آخرین دکمه را ببندند و یقه ژاکت را تا نمایند اما بهتر است که شما اینکار را نکنید چرا که در تیپ های معمول از این روش استفاده نمی گردد. دکمه های کت را در جایی که باید ببندید.

معمولا در جلیقه ها دکمه آخر را باز میگذارند هرچند این رسم خاستگاه منطقی ندارد (پادشاه انگلیس ادوارد پنجم برای راحت بودن دکمه های جلیقه اش را باز میگذاشت اما بعد از مدتی این به یک رسم بین شاهزادگان و سیاست مداران تبدیل شد). سعی کنید تاز این به بعد به هنگام پوشیدن جلیقه دکمه های پایینی آن را ببندید.

5- رنگ کفش و کمربند

اگر میخواهید خوب لباس بپوشید، رنگ کفش هایتان را با کمربند ست کنید. لازم نیست این دو حتما از یک نوع چرم باشند اما نباید رنگ ها مثلا سیاه و قهوه ای باشند.مشخصا رنگ های روشن و کفش های چند رنگ در این قانون نمیگنجند اما در کل شما در هنگام انتخاب کفش و کمربند باید به دنبال رنگ های هم خانواده و هماهنگ باشید و حتی در پر رنگی و کم رنگی آنها هم دقت داشته باشید.

منبع: لوکس تهران

به "پنج اشتباه عظیم مردان در لباس پوشیدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج اشتباه عظیم مردان در لباس پوشیدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید