پول مجازی، حاکمیت ملی را تضعیف می نماید

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، تهران- خبرنگاران- دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در دیدار با سداد بر ضرورت شکل گیری پلتفرم های پولی و بانکی در کشور تاکید نمود و گفت: با راه اندازی پلتفرم های پولی و بانکی در کشور هم با نظام جهانی ارتباط برقرار نموده و هم با خلق قدرت اجازه ندهیم تا حوزه های پولی و بانکی حاکمیت ملی را تضعیف نمایند.

پول مجازی، حاکمیت ملی را تضعیف می نماید

سید ابوالحسن فیروزآبادی - دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در دیدار از مرکز سداد گفت: با شکل گیری پلتفرم های پولی و بانکی در کنار فین تک ها در جهان، ما شاهد شکل گیری بازارهای بزرگ جهانی و تضعیف حاکمیت ملی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، وی با اشاره به این که مرکز ملی فضای مجازی تاکید ویژه بر حوزه اقتصاد فضای مجازی دارد، اضافه نمود: اولین تهدید رمز ارز و بلاکچین برای بانک ها است و بعد نظام کسب و کار و مالیات که در نهایت این زنجیره باعث می گردد تا اقتصاد کشور از حوزه حاکمیت ملی خارج شده و در حوزه حاکمیت مالکان پلتفرم های بزرگ قرار گیرد.

دکتر فیروزآبادی درخصوص شکل گیری پلتفرم های پولی جهانی و راه اندازی کسب و کارها بر روی این پلت فرم ها توضیح داد: فعالان حوزه پولی و بانکی در کشور باید نگاه پلتفرمی داشته باشند و در این جهت با تقویت استارتاپ ها و فین تک ها یاری نمایند تا در کنار هم بتوانیم این حوزه را ساماندهی کنیم.

وی با بیان این که پلت فرم ها سکویی مناسب برای تجمیع اهداف و منافع هستند، تاکید نمود: در قرن 21 با پدیده اجتماعی شدن تمامی حوزه ها و مباحث جدیدی همچون اینترنت اشیا و هوش مصنوعی روبرو هستیم.

او بیان کرد: در واقع انسان در کنار تکنولوژی هایی مانند اینترنت اشیا و بات ها بازارهای بزرگ جهانی، تحولات بسیار و رشد مالی شکل می دهد. اگر همگام با این تحولات در نظام پلتفرمی جهان باشیم، قدرتی نخواهیم داشت و در یک رقابت نابرابر علاوه بر از دست دادن نقش در بازار بزرگ جهانی، بازار داخل را هم واگذار خواهیم کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور اضافه نمود: پول مجازی بین المللی به راحتی می تواند بخش قابل توجهی از نظام پولی و بانکی کشورها را به تصرف خود درآورد، بنابراین باید با راه اندازی پلتفرم های پولی و بانکی در کشور هم با نظام جهانی ارتباط برقرار نموده و هم با خلق قدرت اجازه ندهیم تا حوزه های پولی و بانکی حاکمیت ملی را تضعیف نمایند.

علمی**9207**1485

منبع: ایرنا

به "پول مجازی، حاکمیت ملی را تضعیف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول مجازی، حاکمیت ملی را تضعیف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید