کاهش 80 درصدی پروازهای داخلی و زیان خطوط هوایی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، ایسنا/ براساس سخنان دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، کاهش 80 درصدی پروازهای داخلی بخاطر شیوع کرونا در کشور مشاهده می گردد.

کاهش 80 درصدی پروازهای داخلی و زیان خطوط هوایی

داستان چیست؟

مقصود اسعدی سامانی پیرامون کاهش 80 درصدی پروازهای داخلی اظهار کرد: در سال گذشته در چنین روزهایی در اوج سفرهای هوایی قرار داشتیم و شرکت های هواپیمایی برای پروازهای فوق العاده برنامه ریزی می کردند اما سال جاری شرایط کاملاً برعکس شده و شاهد کاهش شدید پروازهای داخلی و تقاضای مسافران برای انجام این پروازها هستیم و در این میان نیز پروازهای خارجی با محدودیت های بسیار آن هم در چندین راستا محدود از سوی ایران ایر انجام می گردد.

قطع شدن پروازهای رشت، رامسر، شیراز و اهواز

وی اضافه نمود: به دلیل آنکه تقاضایی برای پرواز به مقصد رشت و رامسر وجود نداشت، پروازها به صورت کامل در این راستا قطع شده است. همچنین پروازها در استان های درگیر مانند مازندران بسیار محدود انجام می گردد و قیمت آن ها از حداقل نرخ مصوب هم کمتر شده است. دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: شرایط به گونه ای شده که بعضی شرکت های هواپیمایی پروازهایشان به مقاصدی مانند شیراز و اهواز را که مسافرت چندانی هم وجود ندارد، قطع نموده اند و این مسئله سبب شده پروازها به این مقاصد هم قطع گردد.

کمبود نقدینگی عامل تاخیر در پرداخت بهای بلیت های کنسل شده

اسعدی سامانی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بعضی از ایرلاین ها بهای بلیت های کنسل شده مردم را برخلاف دستورالعمل های ابلاغ شده پرداخت نمی نمایند؟ گفت: مشکلاتی در این ایام برای ایرلاین ها به وجود آمده است، چراکه کاهش شدید پروازها و تقاضای مردم برای خرید بلیت هواپیما سبب کاهش شدید درآمد ایرلاین های داخلی شده و آنها دچار کمبود این نقدینگی شده اند و اگر بعضا پرداخت بهای بلیت پرواز کنسل شده مردم با تأخیر روبرو شده، به همین دلیل است. وی اضافه نمود: براساس محاسبات اجرا شده شرکت های هواپیمایی داخلی تا پانزدهم فروردین ماه از کنسل شدن پروازها و کاهش آن ها حدود 3000 میلیارد تومان ضرر می نمایند و این زیان تنها مختص شرکت های هواپیمایی بوده و دفاتر خدمات مسافری، هتل ها را در بر نمی گیرد. دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: شرکت های هواپیمایی علاقمند هستند مردمی که بلیت پروازشان را کنسل نموده اند بهای آن را پرداخت نمایند اما با مشکل روبرو شده اند؛ بنابراین از همه مسافران درخواست می کنیم که سعه صدر داشته باشند و بدانند که به زودی این اتفاق می افتد و بهای بلیت کنسل شده آن ها پرداخت خواهد شد. اسعدی سامانی تاکید نمود: با توجه به اینکه برآوردهای خود را از ضرر و زیان صوررت گرفته به دولتمردان داده ایم و امیدواریم هر چه زودتر تدابیری در ستاد مقابله با کرونا برای جبران این مشکل بیاندیشند تا شرکت های هواپیمایی بتوانند روی پای خود بایستند و به فعالیت شان در صنعت حمل و نقل هوایی ادامه دهند.

منبع: همگردی

به "کاهش 80 درصدی پروازهای داخلی و زیان خطوط هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 80 درصدی پروازهای داخلی و زیان خطوط هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید