155 میلیون دلار کالا از خراسان شمالی صادر شد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، خبرنگاران: رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پارسال 155 میلیون دلار کالای تولیدی استان به عراق، امارات، ژاپن، ایتالیا، افغانستان و کشورهای آسیای میانه صادر شده است.

155 میلیون دلار کالا از خراسان شمالی صادر شد

یحیی نیکدل در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ خبری گردشگری در بجنورد اظهار کرد: صادرات محصولات تولیدی استان در سال 92 نسبت به سال ماقبل، از نظر وزنی 64 درصد افزایش داشته اما از نظر ارزشی 24 درصد کاهش داشته است.

وی ارزش واردات کالاها به استان در سال 92 را نیز چهار میلیون و 80 هزار دلار بیان کرد و اضافه کرد: واردات کالا به خراسان شمالی نیز در سال گذشته به لحاظ وزنی 33 درصد و از نظر ارزش ازری 32 درصد کاهش داشته است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی شرح داد: پارسال بیش از 610 هزار تن انواع کالا از خراسان شمالی صادر و بیش از دو هزار تن کالا نیز به استان وارد شد.

وی در باره دیگر اقدامات اجرا شده در این سازمان در سال گذشته اظهار کرد: پارسال 727 فقره جواز تاسیس در بخش صنعت استان صادر شد که از این تعداد 235 مجوز معتبر و 492 فقره نیز به سبب عدم پیشرفت فیزیکی و یا انقضای مدت اعتبارباطل شده اند.

نیکدل گفت: پارسال 410 فقره پروانه بهره برداری در بخش صنعت صادر شده که از این تعداد نیز 375 فقره فعال و 35 مورد نیز غیر فعال هستند.

وی گفت: پارسال 154 فقره پروانه بهره برداری معدن در استان صادر شد که از این تعداد در حال حاضر 86 مورد فعال و 68 مورد نیز غیر فعال هستند.

نیکدل شمار کارت های بازرگانی صادر شده در استان در سال گذشته را نیز 538 مورد بیان کرد و گفت: از این تعداد 129 کارت بازرگانی معتبر و 409 کارت نیز به سبب عدم تمدید و واریز حق عضویت فاقد اعتبار است.

ق

منبع: تسنیم

به "155 میلیون دلار کالا از خراسان شمالی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "155 میلیون دلار کالا از خراسان شمالی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید