ارائه آیین نامه رتبه بندی معلمان به صحن دولت تا حداکثر 3 هفته آینده

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر آیین نامه رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت است و تا 2، 3 هفته آینده به صحن دولت خواهد رسید.

ارائه آیین نامه رتبه بندی معلمان به صحن دولت تا حداکثر 3 هفته آینده

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ خبری گردشگری، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به فرهنگیان و دانش آموزان، اظهار کرد: خوشبختانه در طول چند ماه گذشته همه همکارانم در سراسر کشور، تمام تلاش شان این بود که شروع سال تحصیلی، شروع باشکوهی باشد؛ مدارس و فضا های آموشی را آماده کردند، دانش آموزان را ثبت نام کردند، معلمان را آموزش دادند و ساماندهی کردند.

وی به آماده سازی محتوای آموزشی برای سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: بیش از 142 میلیون جلد کتاب درسی با یک هزار عنوان بین دانش آموزان توزیع شده است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه نبض آینده جامعه در آموزش و پرورش می تپد، افزود: اگر حال آموزش و پرورش خوب باشد، حال آینده ما خوب خواهد بود؛ نشانه حال خوب آموزش و پرورش این است که همه کسانی که جامعه آموزش و پرورش را تشکیل می دهند، حس و حال خوبی دارند.

وی به پوشش تحصیلی دانش آموزان اشاره کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش چتر پوشش تحصیلی خود را تا 98.5 درصد افزایش داده است و این توجه به کمیت باعث شده است تا کیفیت کاهش یابد در حالی که استاندارد های آموزشی باید افزایش یابد لذا تمام تلاشم را خواهم کرد تا انتقالی از توسعه کمی به توسعه کیفی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همواره باید فعالیت ها را ارزیابی کرد که آیا به اهداف آن رسیده است یا خیر؟، اظهار کرد: باید با مشاوره تحصیلی بتوانیم با توجه به شرایط جامعه، استعداد های فرد در زمان تحصیل و علاقه دانش آموزان، هدایت تحصیلی خوبی را داشته باشیم؛ البته همه عوامل در اختیار آموزش و پرورش نیست، زیرا دانش آموزان به رشته هایی که درآمد بیشتری دارند، تمایل بیشتر دارند تا به آن رشته ها ورود کنند یعنی اکثر اوقات جهت گیری ها از بیرون به آموزش و پرورش وارد می شود.

وی با گلایه از اینکه کنکور تنها هدفی است که برای پایان تحصیلات دانش آموزان در نظر گرفته شده است، گفت: نیاز به تعیین اهداف بیشتری در پایان راه آموزش و پرورش داریم، لذا باید مجموعه عواملی دیگری مانند بخش های صنعت، کشاورزی و... تقاضا های دیگری باشند تا دانش آموزان را به سمت خود بکشاند و پایان راه آموزش و پرورش کنکور و دانشگاه نباشد.

وی در ادامه افزود: باید اتصال ارگانیک آموزش وپرورش با بخش های دیگر جامعه وجود داشته باشد تا از اعتبار کنکور کاسته شود و بخش های دیگر کشور متقاضی افرادی که در پایان راه آموزش وپرورش هستند، باشند.

وی با اشاره به بهبود معیشت معلمان و فرهنگیان، شرح داد: معلمی کلیدی ترین عنصر و رکن اصلی آموزش وپرورش است؛ لذا معلم توانمند و با انگیزه می تواند همه مسائل را برطرف کند و معلم جانشین همه نداشته ها است. نظام منابع انسانی در آموزش وپرورش آسیب دیده است که با توجه به سند تحول بنیادین باید در این نظام چرخش جدی اتفاق بیافتد، به طوری که در ابتدای سال تحصیلی 107 هزار معلم کسری نداشته باشیم، لذا درباره نیروی موردنیاز آموزش وپرورش باید تصمیم واحدی در مورد نیروی انسانی بین سازمان های کشور اتفاق بیافتد.

وزیرآموزش وپرورش اعلام نمود: معلمان جزو معتمدترین گروه های مرجع در کشور هستند و باید این مرجعیت را حفظ کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه در مورد معیشت معلمان نظام رتبه بندی پیش بینی شده است، گفت: نظام رتبه بندی باتوجه به صلاحیت های حرفه ای و تخصصی معلمان می تواند تا حدی برطرف کننده مسائل باشد. در حال حاضر آیین نامه رتبه بندی در کمیسیون اجتماعی دولت است و تا 2، سه هفته آینده به صحن دولت خواهد رسید و با تصویب دولت رتبه بندی فرهنگیان اجرا خواهد شد، اما زمان اجرای رتبه بندی از ابتدای مهر خواهد بود.

وی تاکید کرد:85 درصد مدارس کشور دولتی است و مدارس دولتی حق ندارند بابت خدمات آموزشی از مردم پولی دریافت کنند، اما اکنون شروع سال تحصیلی است و ما نتوانسته ایم سرانه دانش آموزان را به مدارس پرداخت کنیم و اولیایی که با مدرسه ارتباط دارند از مسائل مالی مدارس آگاه هستند و باتوجه به این مسائل به مدارس کمک می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارائه آیین نامه رتبه بندی معلمان به صحن دولت تا حداکثر 3 هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه آیین نامه رتبه بندی معلمان به صحن دولت تا حداکثر 3 هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید