بانی گستر یا نود؟، سرنوشت مبهم نماینده ارومیه در لیگ یک

نماینده ارومیه در لیگ دسته یک امروز به مصاف استقلال جنوب تهران می رود اما آینده قطعی این باشگاه در هاله ای از ابهام است.

بانی گستر یا نود؟، سرنوشت مبهم نماینده ارومیه در لیگ یک

به گزارش خبرنگاران، تیم گسترش فولاد تبریز که در دسته یک فوتبال واقع شده است و قرار بود امتیازش به ارومیه منتقل گردد و تحت عنوان بانی گستر در لیگ آزاداگان به رقابت بپردازد، تا شروع هفته دوم مسابقات سرنوشت مبهمی دارد.

ماجرای این تیم از جایی شروع شد که محمدرضا زنوزی، مالک سه باشگاه گسترش فولاد، ماشین سازی و تراکتورسازی تبریز به دلایل مختلف قصد مالکیت این تیم لیگ یکی را نداشت و بعد از این که مالکیت باشگاه به رسول خطیبی واگذار شد در اقدامی عجیب قصد انتقال باشگاه به جایی دیگری غیر از تبریز را داشت.

در نهایت با رایزنی های انجام گردیده امتیاز گسترش به ارومیه منتقل شد و قرار بود تحت عنوان بانی گستر با مالکیت فردی به نام امیرحسین علاقه بند به فعالیت ادامه دهد.

بعد از این توافق تیم به ارومیه رفت و زیر نظر حسین خطیبی تمرینات خود را شروع کرد. تا شروع بازی اول رقابت های لیگ دسته یک، تیم بانی گستر به علت مسائل انتقالی و آمادگی نداشتن ارومیه برای میزبانی این مسابقه، تیم به تبریز برگشت تا مسابقه خود را در این شهر مقابل بادران برگزار کند اما به علت صادر نشدن کارت بازیکان بانی گستر این مسابقه لغو شد.

در ادامه امیرحسین علاقه بند در گفت وگو با خبرنگاران در مورد وضعیت باشگاه بعد از لغو بازی با بادران اظهار کرد: مراحل کمیسون ماده 5 و خروج باشگاه از استان آذربایجان شرقی تایید گردیده و در یکی دو روز آینده کارهای تکمیلی این انتقال انجام می گردد و از هفته سوم ان شاءالله بچه ها برای بازی کردن در ارومیه مشکلی نخواهند داشت.

با این صحبت های علاقه بند به نظر می رسید همه چیز برای حضور بانی گستر در ارومیه هموار است اما هفته پیش شایعه انحلال باشگاه به گوش رسید و گفته شد قرارداد تمام بازیکنان فسخ گردیده است.

در این رابطه امیرحسین علاقه بند که قرار بود زمام این باشگاه را به دست بگیرد در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ما در حال اجرا تمام پروسه های مالی و اداری باشگاه و بازیکنان بودیم و تقریبا همه چیز برای حضور در مسابقات آماده بود که اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی به ما گفت دیگر شما در اداره باشگاه نقشی ندارید و خودمان پول و بودجه داریم و باشگاه را مدیریت می کنیم. ما هم گفتیم اگر این طور باشد ما دیگر ادامه نمی دهیم و از باشگاه کنار می رویم.

این اتفاق باعث شد تا نوک پیکان به سمت مدیران ورزشی - سیاسی ارومیه نشانه رود و آن ها در این رابطه پاسخگو باشند. عبدالله چمن گلی، مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی درباره اتفاقات پیش آمده و اظهارات امیرحسین علاقه بند گفت: ما آقای علاقه بند را به عنوان اسپانسر انتخاب نموده بودیم اما ایشان درخواست مالکیت باشگاه را داشتند. ما هم به ایشان گفتیم شما می توانید مالک باشید اما باید صفر تا 100 مسائل باشگاه را در اختیار بگیرید. ما نیز تا آن جایی که می توانیم به شما کمک خواهیم کرد و از لحاظ دشوار افزاری و نرم افزاری همراهتان خواهیم بود و امکانات را در اختیارتان قرار می دهیم اما علاقه بند این شرایطی را که گفتیم قبول نکرد و باعث شد که ایشان از باشگاه خارج شوند.

با توجه به گفته های چمن گلی، امروز باید تکلیف نهایی باشگاه برای ادامه کار تعیین گردد. در حالی که نماینده ارومیه باید امروز در هفته دوم لیگ برتر به میدان برود، مسوولان این تیم در سازمان لیگ حضور پیدا کردند تا با تشکیل پرونده، کارت بازی بازیکنان شان را گرفتن نمایند و اجازه حضور در زمین بازی را داشته باشند. امروز (یک شنبه) نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی درباره اتفاقات انتقال این باشگاه با خبرنگاران به گفت وگو پرداخت و اعلام کرد: تیم گسترش فولاد به ارومیه منتقل گردیده است و امروز هم بازی این تیم برگزار می گردد. آقای زنوزی، پیش از این در تبریز مسوول تیم فوتبال گسترش فولاد بودند، اما با توجه به این که ایشان سه تیم داشت، نمی توانست آن ها را اداره کند. به ویژه این که ایشان تیم فوتبال تراکتورسازی را هم اداره می نمایند. لذا این تیم را به آذربایجان غربی اهدا کردند.

این نماینده مجلس هم چنین اعلام نموده که مالک این تیم در حال حاضر اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی است.

با این اتفاق این تیم به احتمال زیاد امروز برای بازی کردن مقابل پرسپولیس پاکدشت مشکلی نخواهد داشت. اما چیزی که باید هر چه سریع تر تعیین گردد شفاف سازی دقیق مالکیت و مدیریت باشگاه و هم چنین بعد از اتفاقات مالکیتی پیش آمده، نام دقیق باشگاه است. برخی این تیم را بانی گستر نامیده اند و برخی نام جدید نود را روی این تیم گذاشته اند. روز گذشته شنیده شد شورای شهر ارومیه با تیم داری مخالف است و با این وضعیت هنوز نمی توان درباره آینده تیم فوتبال در ارومیه مطمئن بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بانی گستر یا نود؟، سرنوشت مبهم نماینده ارومیه در لیگ یک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانی گستر یا نود؟، سرنوشت مبهم نماینده ارومیه در لیگ یک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید