بهبود مشارکت مردم برای بازآفرینی شهری با دست خالی امکان پذیر نیست

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، خبرنگاران/کردستان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بهبود مشارکت مردم برای توسعه بازآفرینی بافت ها با دست خالی امکان پذیر نیست و نیازمند اهتمام دولت است.

بهبود مشارکت مردم برای بازآفرینی شهری با دست خالی امکان پذیر نیست

سید محمد پژمان، امروز چهارشنبه (22 آبان) در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کردستان که با حضور معاون مالی رییس جمهور برگزار گردید اظهار کرد: بازآفرینی بافت ها دامنه بسیار گسترده ای در تنوع فعالیت ها دارد و با توجه به نارسایی های موجود، برای کاهش و نزدیک شدن به میانگین استاندارد شهری نیازمند به فعالیت گسترده است.

وی اضافه کرد: کار در این حوزه به لحاظ مالی و روبنایی، پیغام فرا دستگاهی دارد و فقط یک دستگاه و یا دولت نمی تواند متولی امر باشد، لذا همه دستگاه ها باید همراه و همدل باشند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران مطرح کرد: مسائل کالبدی، مسکن، زیرساخت، کمبود سرانه های خدمات روبنایی و فعالیت فراگیری همه جانبه از ناهنجاری های گریبانگیر ساکنان این نواحی است.

وی با بیان اینکهشهر فقط کالبد نیست، بلکه مردم هویت شهر را تعریف می نمایند اضافه کرد: برطرف این نواقص نیازمند کار فرهنگی و اجتماعی گسترده است.

پژمان، مطرح کرد: همزمان با این موضوع باید برای توانمند کردن مردم و مهارت آموزی آنان کوشش گردد، همچنین دولت در فعالیت های عمرانی نیز باید افزایش مکان های آموزشی، ایجاد کارگاه های اشتغال و مکان هایی برای عرضه محصولات مردم این نواحی را در اولویت داشته باشد.

وی تاکید نمود: بهبود مشارکت مردم برای توسعه بازآفرینی بافت ها با دست خالی امکان پذیر نیست و نیازمند اهتمام دولت است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران توضیح داد: در کردستان همدلی و هماهنگی وجود دارد و مدیران در آیتم های زیربنایی هوشیارانه عمل نموده اند و این پیغام های خوبی برای استان دارد.

وی تاکید نمود: کردستان در حوزه فراوری مسکن نیازمند اقدام جدی است و افراد ساکن در بافت ها باید تسهیلات و مشوق ها را از دولت دریافت نمایند.

پژمان با بیان اینکه شرایط بانکی سختی برای مردمان این نواحی وجود دارد اظهار داشت: جذب و تسهیلات بانکی در کشور بسیار پایین است و این اوضاع باید ساماندهی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهبود مشارکت مردم برای بازآفرینی شهری با دست خالی امکان پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود مشارکت مردم برای بازآفرینی شهری با دست خالی امکان پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید