تاجیکستان رکورددار تصادفات جاده ای در آسیای مرکزی

سازمان جهانی بهداشت در گزارش اخیر خود تاجیکستان را در رتبه اول قربانیان ناشی از تصادفات جاده ای در میان کشورهای آسیای مرکزی قرار داد.

تاجیکستان رکورددار تصادفات جاده ای در آسیای مرکزی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، سازمان جهانی بهداشت در گزارش اخیر خود تاجیکستان را در رتبه اول قربانیان ناشی از تصادفات جاده ای در میان کشورهای آسیای مرکزی قرار داد.

بر پایه گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالانه تعداد قربانیان ناشی از تصادف در تاجیکستان بالاترین شاخص در میان کشورهای آسیای مرکزی و تقریبا برابر با آمار چین و روسیه می باشد.

این در حالی است که نمایندگان بهداشت تاجیکستان با این شاخص موافق نبوده و ارقام قربانیان ناشی از تصادفات جاده ای در این کشور را پایین تر می دانند.

بنابه آمار مقامات ذیربط تاجیکستان در حدود 2 سال اخیر بر اثر تصادفات جاده ای در این کشور بیش از 700 نفر کشته و بیش از 2 هزار نفر دیگر زخمی شدند.

طبق این آمار، بیش از 50 درصد این قربانیان مربوط به عابران پیاده و بقیه مربوط به نقض قوانین هدایت و رانندگی است.

هفته گذشته جمشید مرتضی زاده نماینده مجلس تاجیکستان در نشستی به مناسبت هفته ایمنی در جاده ها خواهان افزایش جریمه برای نقض قوانین هدایت و رانندگی شد.

وی همچنین برای جلوگیری از کشته شدن افراد در جاده ها پیشنهاد کرد که سن مجاز برای رانندگی افزایش و سرعت حرکت خودرو از 60 کیلومتر فعلی به 50 کیلومتر کاهش یابد.

مقامات پلیس تاجیکستان نیز همیشه برای بهبود وضعیت در جاده های این کشور بر ضرورت افزایش جریمه برای نقض قوانین هدایت و رانندگی تاکید کردند.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "تاجیکستان رکورددار تصادفات جاده ای در آسیای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاجیکستان رکورددار تصادفات جاده ای در آسیای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید