سلامتی و پزشکی

خبرنگاران کرونا بار دیگر نشست های حضوری سازمان ملل را لغو کرد

نیویورک- خبرنگاران- رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اعلام آگاهی از ابتلای چند نفر از اعضای یک نمایندگی به کووید-19، تمام نشست های حضوری این مجمع و کمیته های آن را در روز سه شنبه لغو کرد.

2 آذر 1399

عاملی که خطر مرگ ناشی از کووید 19 را دو برابر می نماید

پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که بیماری یا آسیب کلیوی بیش از دو برابر خطر مرگ را برای مبتلایان به کرونا به همراه دارد.

29 آبان 1399

تاخیر در تزریق واکسن آنفلوآنزا فرصت طلایی مقابله با بیماری را از بین می برد

تهران (پانا) - نماینده استان خراسان رضوی در شورای عالی استان ها گفت تاخیر در تزریق واکسن آنفلوآنزا فرصت طلایی مقابله با بیماری را از بین می برد.

28 آبان 1399

آخرین آمار کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان از 29 هزار نفر فراتر رفت

تعداد جانباختگان ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت و به 29 هزار و 70 نفر رسید.

23 آبان 1399

فروش بیش از 1300 تومان ماسک از امروز مصداق گرانفروشی است

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از امروز ماسک های سه لایه در داروخانه ها با قیمت مصوب 1300 تومان در اختیار مردم قرار می گیرد و فروش ماسک با قیمت بیش از این رقم مصداق گرانفروشی است و با گرانفروشان برخورد می شود.

22 آبان 1399

برگزاری ششمین کارگاه بین المللی رتبه بندی دانشگاه های دنیا در دانشگاه زنجان

خبرنگاران/زنجان ششمین کارگاه بین المللی رتبه بندی دانشگاه های دنیا به صورت مجازی از 22 تا 24 مهرماه در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

21 آبان 1399

کرونا دهان و دندان را هم درگیر می کند؟

خبرنگاران : دندانپزشکان معتقدند عوارض کرونا دامنگیر بهداشت و سلامت دهان و دندان افراد نیز شده است.

18 آبان 1399

پیشنهاد جریمه برای متخلفین کرونایی در تهران

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر کشور از ارائه پیشنهاد جریمه برای متخلفین عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به عنوان الگو خبر داد و گفت: در صورت تصویب این موضوع در ستاد ملی با روش های اقناع سازی و جذب همراهی مردم این پیشنهاد اجرایی خواهد شد.

17 آبان 1399

کسانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، جریمه می شوند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از اعمال جریمه افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند، اطلاع داد و گفت: اگر شرایط تهران با همین شرایط ادامه یابد باید منتظر افزایش سه تا پنج برابری آمار مبتلایان کووید19 و 1.5 تا 3 درصدی...

16 آبان 1399

قرص چای سبز! فواید و عوارض!

قرص چای سبز در صورتی که تنها حاوی گیاه چای سبز باشد، خواص و عوارض چای سبز را داشته و می تواند به افزایش متابولیسم و چربی سوزی بدن یاری کند.

11 آبان 1399

ویروس کرونا چه زمانی قابل کنترل می شود؟

یکی از سؤالاتی که این روزها ذهن مردم جهان را به خود مشغول کرده، این است که چه زمانی می توانند به کنترل ویروس کرونا امیدوار باشند.

9 آبان 1399

هورمون عشق در افراد با تجربه طلاق والدین کمتر است

به گزارش خبرنگاران، طبق یک مطالعه که در دانشگاه Baylor اجرا شده و در Journal of Comparative Psycholgy منتشر شده، سطح هورمون اکسی توسین در افرادی که وقتی کودک بودند والدینشان جدا شده اند، کمتر از سایرین است.

6 آبان 1399

توسعه دو نانورادیودارو برای کمک به بیماران سرطانی

دو نانورادیودارو که به تازگی برای مقابله با سرطان تولید شده، در حال آماده شدن برای ورود به کارآزمایی بالینی بوده تا پس از طی این مراحل جهت تجاری سازی را طی کند.

2 آبان 1399

مشخص تکلیف بیمارستان 515 تختخوابی جایگزین شهدای عشایر در هفته آینده

خبرنگاران/لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف بیمارستان 515 تختخوابی جایگزین شهدای عشایر در هفته آینده خبر داد.

30 مهر 1399

باداب سورت : راهنمای سفر به باداب سورت، چشمه های هفت رنگ

باداب سورت کجاست و چه ویژگی هایی دارد؟ باداب سورت نام چشمه ای پلکانی واقع در روستای ارست (اروست) بخش چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است.

30 مهر 1399

زفیرلوکاست؛ موارد مصرف، عوارض جانبی

زفیرلوکاست دارویی است که به منظور کنترل و پیشگیری از علائم آسم تجویز می شود.

28 مهر 1399

موزه بریتاتیا بازگشایی می شود

ورودی موزه بریتانیا رایگان خواهد، همه بازدیدکنندگان باید از ماسک استفاده و از پیش ساعت بازدید خود را از طریق سایت رزرو کنند.

19 مهر 1399

خودکشی تلخ دانش آموز ممتاز تهرانی بعد از کنکور

پسر 19 ساله که همه تلاشش را کرده بود در کنکور ریاضی پیروز شود، وقتی آزمون را خراب کرد تصمیم گرفت به زندگی اش انتها بدهد.

19 مهر 1399

آمریکا مجوز استفاده از پلاسما برای درمان کرونا را صادر کرد

ایرنا نوشت: رییس جمهوری آمریکا از صدور مجوز برای استفاده از پلاسمای نقاهتی بیماران بهبودیافته برای درمان کرونا در شرایط اضطراری اطلاع داد.

18 مهر 1399

پاییز سال جاری سخت ترین پاییز دنیاست

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در تهران تا به امروز برای درمان مبتلایان به کرونا با کمبود تخت های بیمارستانی روبرو نبوده ایم،گفت: طبق مطالعات جهانی، پاییز نگران کننده ای را پیش رو خواهیم داشت و سخت ترین پاییز معاصر خواهد بود...

17 مهر 1399
تعداد: (174)