تصمیم استرالیا برای ادامه محدودیت های کرونایی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، بیش از 150 کارشناس استرالیایی به دولت این کشور نسبت به کاهش قوانین فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت های کرونایی که همزمان با کاهش سرعت شیوع این بیماری طی چند هفته اخیر اجرا شده، هشدار دادند.

تصمیم استرالیا برای ادامه محدودیت های کرونایی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، استرالیا تا به امروز با بستن مرزهای خود و اعمال محدودیت در تردد عمومی از شمار بالای قربانیان کروناویروس نسبت به آمارهای جهانی جلوگیری نموده است.

در حالی که این اقدامات رشد موارد ابتلای بیماری کووید-19 را به کمتر از 40 مورد جدید در روز کاهش داده است، انتظار می رود این محدودیت ها میزان بیکاری را به حدود 10 درصد برساند که بالاترین میزان در 16 سال اخیر است.

استرالیا از زمان اعلام اولین مورد ابتلا در کشور خود در اواخر ژانویه، اکنون 6610 مورد ابتلا به بیماری کووید-19 و 71 مرگ ناشی از آن را ثبت نموده است.

با فراخوان های فزاینده برای کاهش محدودیت ها، کارشناسان برجسته امور مالی در استرالیا طی نامه ای سرگشاده از دولت خواستند تا مهار و کنترل شیوع کروناویروس را در اولویت خود قرار دهند.

این گروه متشکل از 157 اقتصاددان از دانشگاه های سراسر استرالیا در نامه خود نوشته اند که نمی توان اقتصاد کارآمد داشت، مگر اینکه ابتدا به طور جامع به بحران بهداشت عمومی پرداخته گردد.

هفته گذشته اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که محدودیت های استرالیا دست کم تا چهار هفته کاهش نمی یابد و چندین مقام ایالتی نیز امروز (دوشنبه) از مردم خواستند که به رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی ادامه دهند.

هرگونه برطرف قابل توجه محدودیت های فعلی تا زمانی که استرالیا ظرفیت تست های کرونای خود را افزایش نداده، ردیابی مبتلایان را تقویت ننموده و پاسخ های محلی را در برابر شیوع بیشتر آماده نکند، رخ نخواهد داد.

استراتژی اصلی دولت استرالیا یک اپلیکیشن جدید بحث برانگیز تلفن همراه است که حرکات کاربران را ردیابی می نماید تا در زمان شیوع کروناویروس، امکان ردیابی مبتلایان فراهم گردد. دولت گفته که برای تأثیرگذاری آن باید دست کم 40 درصد از جمعیت کشور در آن ثبت نام نمایند.

سه ایالت پرجمعیت استرالیا امروز (دوشنبه) فقط هفت مورد ابتلای جدید به بیماری کووید-19 را در 24 ساعت گذشته ثبت کردند و این امیدواری را به وجود آوردند که ایالت کانبرا حتی بتواند ویروس را ریشه کن کند. کارشناسان اما می گویند که ضمن قدردانی از کوشش های استرالیا، ریشه کن کردن کروناویروس بعید است.

بنا بر گزارش رویترز، ممکن است دولت این کشور ضمن جلسه کابینه ملی در روز سه شنبه (فردا) بعضی محدودیت های جزئی مقابله ای با کروناویروس را کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تصمیم استرالیا برای ادامه محدودیت های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم استرالیا برای ادامه محدودیت های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید