حذف امضاهای کاغذی در شهرداری تهران به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، حذف امضای کاغذی در فرآیندهای اداری شهرداری تهران و عملیاتی شدن امضای دیجیتال، در پنجمین جلسه شورای راهبردی تهران هوشمند شهرداری با حضور پیروز حناچی بررسی شد.

حذف امضاهای کاغذی در شهرداری تهران به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، پیروز حناچی در پنجمین جلسه شورای راهبردی تهران هوشمند، بر اهمیت تصویب سیاست های دائمی برای کمک به کسب وکارهای نوین تاکید کرد و گفت: ارائه لایحه اقتصاد دیجیتال در برقراری ساز و کار مناسب در حوزه کسب وکارهای نوآور از اهمیت بسکمک برخوردار است و گام مهمی محسوب می شود. همچنین برای ارتقا و پیشبرد اهداف هوشمندسازی باید بتوانیم تبادل داده ای مناسبی با درون و بیرون شهرداری تهران برقرار کنیم و این بخش از اقدامات را توسعه دهیم.

محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در این جلسه با اشاره به آخرین شرایط پروژه ها در یک ماه اخیر، ساز و کارهای مرتبط با اجرای امضای دیجیتال را تشریح کرد و گفت: زیرساخت های اجرای این پروژه را فراهم کرده و در صدد تقویت مسائل امنیتی و عملیاتی کردن امضای دیجیتال هستیم و به زودی می توان آن را در شهرداری تهران اجرا کرد.

وی افزود: سیاست های استفاده از امضای دیجیتال با رعایت قوانین حقوقی نیز در شورای راهبردی قابل بررسی است تا مشخص شود در چه زمینه هایی می توان امضای کاغذی را حذف کرد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران همچنین با ارائه پیشنهادی مبنی بر تسهیل و تسریع فرایند اجرای پروژه های هوشمند، افزود: ما به عنوان دبیرخانه تهران هوشمند، طرح ها و محصولات بسکمک را دریافت و به بخش های مربوطه در شهرداری تهران ارجاع می دهیم. بیشتر این پروژه ها باید در جایی به صورت آزمایشی اجرا و بهترین آن ها انتخاب شود و این نیازمند سیاست گذاری برای مجموعه های بهره بردار و شیوه های تبادل با کسب وکارهای نوین است.

در پنجمین جلسه شورای راهبردی تهران هوشمند به بررسی جزئیات تبادل داده ای میان بخش های مختلف و سیاستگذاری در این حوزه و همچنین اجرای نهایی برخی از پروژه های تهران هوشمند پرداخته شد.

این جلسه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و رئیس شورای راهبردی، مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران، حامد مظاهریان معاون شهردار، محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، نصرالله جهانگرد رئیس پیشین سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمود جراحی استاد دانشگاه و معاون پیشین توسعه خدمات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، رضا فرجی دانا رئیس انجمن علمی آموزش مهندسی کشور، محمدباقر اثنی عشری رئیس نظام صنفی رایانه ای و یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار گشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "حذف امضاهای کاغذی در شهرداری تهران به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف امضاهای کاغذی در شهرداری تهران به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید