رونمایی از نشان ادنا زینلیان در تالار وحدت

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، نشان هنری ادنا زینلیان، هنرمند پیشگام طراحی لباس تئاتر و اپرا در ایران روز چهارشنبه 23 مردادماه همزمان با آیین نکوداشت این هنرمند با حضور هنرمندان عرصه های مختلف در تالار وحدت تهران رونمایی می گردد.

رونمایی از نشان ادنا زینلیان در تالار وحدت

به گزارش ایسنا نشان هنری طراحی لباس و صحنه ایران با عنوان نشان استاد ادنا زینلیان هنرمند پیشگام عرصه طراحی لباس اپرا و تئاتر همزمان با برگزاری آیین نکوداشت این هنرمند ساعت 21:30 روز چهارشنبه 23 مرداد ماه 1398 توسط این موسسه فرهنگی هنری با مشارکت انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر در تالار وحدت تهران رونمایی خواهد شد.

در این برنامه علاوه بر رونمایی از نشان ادنا زینلیان، ارکستر سازهای زهی به رهبری لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر صاحب نام موسیقی کشورمان با همراهی پیانو بردیا صدرنوری به اجرای برنامه می پردازد.

نشان ادنا زینلیان جایزه هنری است که در قالب همکاری مشترک انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر و موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش بر اساس ضوابطی از سال آینده به صورت دوره ای به فعالان برتر حوزه طراحی لباس صحنه اهدا خواهد شد.

ادنا زینلیان از جمله هنرمندان پیشگام عرصه طراحی لباس اپرا و تئاتر است که او را به عنوان یکی از اولین هنرمندان دانش آموخته حوزه طراحی لباس در ایران می شناسند. او از سال 1363 تا کنون به تدریس در دانشگاه مشغول بوده و طی این سال ها با دانشگاه های الزهرا، تهران، تربیت مدرس، آزاد اسلامی، سوره و هنر همکاری داشته است که تدریس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران همچنان ادامه دارد. زینلیان در سال 1376 مدرک درجه یک هنری (معادل دکتری) را در رشته طراحی لباس از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

او که سال 92 در جریان برگزاری جشن سالانه انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر نیز مورد قدردانی قرار گرفته بود، علاوه بر تدریس، تالیفات و سخنرانی های متعددی در حوزه طراحی لباس داشته و در بسکمک از رویدادهای فرهنگی هنری پیروز به دریافت جوایز و نشان شده است. این هنرمند همچنین در رویدادهای متعدد هنری به عنوان عضو هیات داوران حضور پیدا نموده است.

سرپرستی اداره طراحی و کارگاه های مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دهه 70 و عضویت در هیات مدیره انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر ایران نیز از جمله سمت های ادنا زینلیان طی این سال ها بوده است.

این هنرمند طی سال های متعددی که در عرصه های مختلف تئاتر، تلویزیون و سینما به عنوان طراح لباس فعالیت نموده در آثار نمایشی هنرمندانی چون مصطفی اسکویی، حمید سمندریان، قطب الدین صادقی، پری صابری، محمود عزیزی، رضا کرم رضایی، محمود استاد محمد، هادی مرزبان، محمد رحمانیان، مجید جعفری، هوشنگ توکلی، سعید کشن فلاح، تاجبخش فنائیان، پروانه مژده، فردوس کاویانی، داود دانشور، هرمزهدایت، هما روستا، محمد کاسبی، سعید امیرسلیمانی، ، حسین فرخی،حسین مختاری، هایده حائری، مریم معترف، شهره لرستانی، مسعود دلخواه، علی پویان، مجتبی یاسینی، نصرالله قادری، فرج الله سلحشور، حسین پرستار، فرهاد مجد آبادی، ابوالقاسم معارفی، کریم اکبری مبارکه، حمید لیقوانی، مجید مظفری، عظیم موسوی، عسگر قدس، فرهاد مجدآبادی، رضا شالچی، جواد خدادادی، رضا قاسمی، حسین جعفری، مجید بهشتی، ابوالقاسم ثقفی، مسلم قاسمی، محمود فرهنگ، منوچهر کمک، صادق عاشور پور، رحمان سیفی آزاد، فرشاد منظوفی نیا، اکبر زنجانپور سهراب سلیمی و حمیدرضا نعیمی در قالب طراح لباس و مشاور هنری حضور داشته است.

آیین رونمایی از نشان ادنا زینلیان و مراسم نکوداشت این هنرمند ساعت 21:30 روز چهارشنبه 23 مردادماه با حضور هنرمندان عرصه های مختلف تئاتر، سینما، تلویزیون و موسیقی در تالار وحدت برگزار خواهد شد و علاقه مندان برای حضور در این برنامه می توانند به وسیله موسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش با شماره های 88528147 و 88528148 اقدامات لازم را برای دریافت کارت حضور در برنامه انجام دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "رونمایی از نشان ادنا زینلیان در تالار وحدت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از نشان ادنا زینلیان در تالار وحدت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید