فدراسیون ها و تیم های ورزشی دولتی مشمول قانون جدید بازنشستگان می شوند

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت که فدراسیون ها و تیم های ورزشی دولتی مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند.

فدراسیون ها و تیم های ورزشی دولتی مشمول قانون جدید بازنشستگان می شوند

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، علی اصغر یوسف نژاد صبح امروز در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی با اشاره به تایید قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار کرد: فلسفه و توجیه این قانون این بود که فضا برای جوانان باز گردد و اتمسفر جدیدی در ادارات و سازمان ها به وجود آید که ورزش هم تابعی از آن است. در واقع می خواهیم از اسامی تکراری و امتحان پس داده و نوعا کم انگیزه در سطوح مدیریتی استفاده نگردد.

وی با بیان این که کلیه دستگاه های اجرایی که به نحوی از بودجه عمومی ارتزاق می نمایند مشمول این قانون می شوند، توضیح داد: حتی اگر بودجه اندکی از دولت دریافت نمایند مشمول این قانون خواهند شد. بر همین اساس فدراسیون ها، تیم های ورزشی دولتی و معاونین وزارت ورزش و جوانان مشمول این قانون هستند.

یوسف نژاد با بیان این که نهادهای عمومی غیر دولتی مثل شهرداری ها نیز مشمول این قانون هستند، درباره برخی کوشش ها برای تغییر درصد جانبازی جهت معافیت از این قانون، اظهار کرد: ما حتما موضوع را به دقت رصد می کنیم و آن چه که ملاک است پیش از ابلاغ قانون است و بعد از آن تغییرات به حساب نمی آید.

همچنین یوناتن بت کلیا، عضو فراکسیون ورزش نیز در همین رابطه، یادآور شد: فدراسیون های ورزشی و تمامی ادارات دولتی و آنهایی که زیر مجموعه حاکمیت هستند، مشمول این قانون می شوند. طبیعتا باشگاه های دولتی هم در این مجموعه جای می گیرند.

وی اضافه نمود: با توجه به این که روسای فدراسیون ها از سوی وزیر معرفی و پیشنهاد می شوند، خواسته یا ناخواسته زیر مجموعه دولت هستند و علاوه بر این ما تعداد زیادی تحصیلکرده ورزش و تربیت بدنی داریم که می توان از حضور آنها استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فدراسیون ها و تیم های ورزشی دولتی مشمول قانون جدید بازنشستگان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون ها و تیم های ورزشی دولتی مشمول قانون جدید بازنشستگان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید