لیبی، تغییر استراتژی حفتر پس از شکست در سیطره بر طرابلس

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، نیروهای تیپ حفتر پس از شکست در اشغال طرابلس کوشش می نمایند تا کنترل مناطق نفت خیر لیبی را در دست بگیرند.

لیبی، تغییر استراتژی حفتر پس از شکست در سیطره بر طرابلس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری گردشگری به نقل از پایگاه خبری الجزیره ، روزنامه انگلیسی تایمز گزارش داد که تیپ پایگاه خلیفه حفتر پس از شکست حملاتش در طرابلس، جنگ را از پایتخت لیبی به چاه های نفت کشانده است.

این روزنامه به نقل از مصطفی صنع الله رئیس شرکت ملی نفت هشدار داد که اگر بخش نفتی تقسیم گردد لیبی نابود خواهد شد، شرکت نفت در واقع به مثابه چسبی است که کشور را به هم وصل می نماید.

به گزارش آنتونی لوید خبرنگار روزنامه در طرابلس، صنع الله ضمن هشدار درباره کشیده شدن جنگ به چاه های نفت اظهار داشت که در این صورت طرف های جنگ اموال نفتی را هزینه جنگ خواهند کرد.

مسئولین شرکت نفت اظهار داشتند که حفتر و دولت موازی آن در شهر طبرق توافقنامه ای با شرکت های جعلی امضا نموده اند که بر اساس آن هر بشکه نفت لیبی را به قیمت 55دلار به فروش برسانند و این پایین ترین قیمت برای هربشکه نفت است. علاوه بر این، شرکت های ذکرشده در دبی امارات و مصر هستند که هر دوی این کشورها حامیان اصلی تیپ پایگاه حفتر به شمار می روند.

شرکت های نفتی غیرحزبی از حمایت قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد بهره می برند. نظارت بر این شرکت ها به شکل دقیق انجام می گردد و تنها سودی که عاید کشور آنها می گردد مربوط به صادرات نفت خام و توزیع درآمدهای آن است.

اما نیروهای تیپ خلیفه حفتر بر بخش زیادی از تأسیسات نفتی لیبی مسلط شده اند و این امر هم پیمانان آنها را وادار می نماید که از آنها بخواهند تا انحصار شرکت ملی نفت و تسلط بر صادرات نفت خام در مناطق تحت سیطره خودشان را نیز در دست بگیرند؛ اما طرف های بین المللی هشدار داده اند که این سناریو به جنگ نفتی در لیبی تبدیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی، تغییر استراتژی حفتر پس از شکست در سیطره بر طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، تغییر استراتژی حفتر پس از شکست در سیطره بر طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید