مس سونگون فینالیست فوتسال جام باشگاه های آسیا شد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، تیم مس سونگون ورزقان نماینده فوتسال ایران در جام باشگاه های آسیا با شکست پرگل تیم AGMK ازبکستان با اقتدار به فینال این رقابت ها رسید.

مس سونگون فینالیست فوتسال جام باشگاه های آسیا شد

رقابت های فوتسال جام باشگاه های آسیا به میزبانی کشور تایلند و در شهر بانکوک در حال برگزاری است. مس سونگون ورزقان نماینده ایران در این رقابت ها، امروز پنجشنبه و در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم AGMK ازبکستان رفت و با نتیجه پرگل 7 بر 3 بر به پیروزی رسید.

علی عسکری (2 گل)، فرهاد فخیم، محمد شجری، و مهدی جاوید (3گل) گلزنان ایران در این دیدار بودند.

نماینده فوتسال ایران که قهرمانی دوره گذشته جام باشگاه های آسیا را یدک می کشد، از ابتدای این دیدار توپ و میدان را در اختیار داشت. ولی دفاع حریف مانع از رسیدن به گل شد. سرانجام در دقیقه 12 پاس مهدی جاوید به علی عسکری رسید و او دروازه تیم ازبک را باز کرد. بازی هجومی تیم مس سبب شد 3 بار دیگر دروازه تیم ازبک باز گردد. البته ازبک ها پیروز شدند در اواخر نیمه نخست با استفاده از اشتباهات بازیکنان مس سونگون 2 تا از گل های خورده را جبران نمایند تا نیمه نخست با رجحان 4 بر 2 نماینده فوتسال ایران سرانجام یابد.

هر دو تیم در نیمه دوم بازی هجومی را دستور کار خود قراردادند تا بازی جذابی را به نمایش بگذارند.

شاگردان اسماعیل تقی پور سرمربی تیم مس پیروز شدند توسط علیرضا عسکری پنجمین گل را به ثمر برسانند. ولی نماینده ازبکستان خیلی زود دروازه علیرضا صمیمی گلر ایران را باز کرد.

حملات ادامه دار تیم مس سبب شد تا مهدی جاوید دو بار دیگر گلزنی کند و تیم مس با اقتدار و رجحان 7بر 3 به فینال جام باشگاه های آسیا برسد.

مس سونگون پیش از این در مرحله گروهی الکاظمه کویت را 8 بر 2 و الظفره امارات را 5 بر صفر شکست داده بود. اما در مصاف با ناگویا اوشنز ژاپن 3 بر 2 شکست خورد.

نماینده فوتسال ایران در مرحله یک چهارم نهایی نیز به سختی پیروز شد تیم بانک بیروت لبنان را 3 بر 2 شکست دهد و به نیمه نهایی برسد.

در دیگر دیدار این بازی ها نیز تیم ناگویا اوشنز ژاپن با نتیجه 3 بر یک مقابل تای سون نام ویتنام به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در سالن بانکوک آرنا حضور داشت و از نزدیک شاهد این دیدار بود.

فوتسال باشگاهی ایران در 9 دوره برگزاری جام باشگاه های آسیا با چهار قهرمانی پرافتخارترین کشور در این رقابت ها محسوب می گردد. تیم های مس سونگون، گیتی پسنداصفهان، فولادماهان و تاسیسات دریایی هر کدام با یک قهرمانی پیروز شدند عنوان قهرمانی را برای فوتسال باشگاهی ایران کسب نمایند.

اما فوتسال ژاپن با تیم ناگویا اوشنز 3 بار پیروز به کسب عنوان قهرمانی شده تا از این حیث پرافتخارترین تیم باشگاهی فوتسال آسیا محسوب گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مس سونگون فینالیست فوتسال جام باشگاه های آسیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مس سونگون فینالیست فوتسال جام باشگاه های آسیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید