پاک بودن آذربایجان شرقی در بخش سلامت اداری و اجرایی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، رئیس کل دیوان محاسبات کشور اظهار کرد: آذربایجان شرقی در بخش اقتصاد مقاومتی به عنوان استان خوب انتخاب شده و در بخش سلامت اداری و اجرایی نیز براساس گزارش های واصله و رسیدگی های صورت گرفته جزو استان های پاک کشور است.

پاک بودن آذربایجان شرقی در بخش سلامت اداری و اجرایی

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، عادل آذر در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه دیوان محاسبات وظیفه پاسداری از بیت المال و سرمایه های انسانی را بر عهده دارد، گفت: کوشش می کنیم آموزش های لازم را به مدیران در مورد حقوق مالیه، قوانین و مقرارت، خواندن قوانین و برداشت درست از قوانین ارائه کنیم.

وی گفت: آذربایجان شرقی بر اساس هماهنگی، انسجام و همدلی که بین مدیران استان وجود دارد، از این نظر در رده استان های خوب قرار گرفته است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تأکید بر نظارت دقیق مدیران دستگاه های اجرایی بر امور نهادهای تحت مدیریت خود، گفت: اگر مدیران به طور جدی موضوع کنترل و نظارت را قبل و حین عمل پیگیر باشند، دیگر نیازی به برخوردهای بعدی از سوی دیوان محاسبات نخواهد بود.

وی با اشاره به روند فعالیت ها و رسیدگی های دیوان محاسبات کشور، اظهار کرد: بعد از اینکه مدیران از هزینه کرد بودجه فارغ می شوند، دیوان محاسبات رسیدگی را انجام می دهد.

وی با تاکید بر کنترل های داخلی توسط مدیران دستگاه های اجرایی اضافه نمود: آنچه که موجب جرم و تخلف در دستگاه ها می گردد، ضعف در کنترل های داخلی است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور تاکید نمود: مدیران دستگاه های اجرایی باید نهادهای تصمیم گیری، نظارت و کنترل را از هم جدا نمایند؛ گاهی اوقات اعتمادهای بیش از حد باعث می گردد همه این نهادها دست یک نفر باشد که همین موضوع منفذی برای جرم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پاک بودن آذربایجان شرقی در بخش سلامت اداری و اجرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک بودن آذربایجان شرقی در بخش سلامت اداری و اجرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید