چشم های ناقل کرونا

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، خراسان/ چشم های افراد مبتلا به کرونا می تواند تا هفته ها منبع انتقال ویروس باشد

چشم های ناقل کرونا

طبق مطالعات جدید در ایتالیا، ویروس کرونا می تواند هفته ها در چشم بماند و باعث گسترش بیماری کووید-19 در بیماران گردد. دانشمندان در بیمارستان انستیتو ملی بیماری های عفونی در شهر رم، روی علایم زنی 65 ساله، پس از بازگشتش از شهر ووهان چین و ابتلا به ویروس کرونا، بدون ذکر نامش، مطالعه نموده اند. وقتی چشمان این زن دچار ورم ملتحمه (عفونت چشمی که موجب قرمزی و خارش چشم می گردد) شد، پزشکان تصمیم گرفتند به طور مکرر از چشمان او نمونه برداری نمایند.

محققان کشف کردند ویروس کرونا تا مدت 21 روز پس از آغاز بستری شدن او در بیمارستان ، روی نمونه های چشمی باقی مانده بود. نتایج تحقیقات این پژوهشگران که در سالنامه داخلی پزشکی منتشر شده، نشان می دهد مایع چشم بیماران مبتلا به ویروس کرونا، ممکن است منبع بالقوه عفونت باشد. متخصصان ایتالیایی گفته اند تحقیقات آن ها نشان می دهد چشم نمی تواند مجرای ورودی ویروس کرونا باشد اما ممکن است منبع این بیماری واگیردار باشد.

نویسندگان این مقاله علمی می گویند: این مطالعات اهمیت تدابیر کنترل ویروس، از جمله ممانعت از دست زدن به بینی، دهان و چشم و نیز شست و شوی مرتب دست ها را برجسته می نماید. ورم ملتحمه ، اگرچه به ندرت از سوی بیماران مبتلا به کووید-19 گزارش شده اما پزشکان در برخی بیماران بستری شده در بیمارستان آن را مشاهده نموده اند. برخی متخصصان به افرادی که از لنز چشم استفاده می نمایند توصیه نموده اند برای کاهش خطر سرایت ویروس به وسیله چشم از عینک استفاده نمایند. تیم محققان بیمارستان انستیتو ملی بیماری های عفونی در رم به چشم پزشکان نیز توصیه نموده اند که خود را از خطر بالقوه ابتلا به ویروس دور نگه دارند. نویسندگان این مقاله افزوده اند: یک پیامد مرتبط، اهمیت استفاده درست از تجهیزات محافظت شخصی برای چشم پزشکان در زمان انجام معاینه بیماران است زیرا مخاط چشمی ممکن است نه تنها مجرای ورودی ویروس، بلکه منبع شیوع ویروس نیز باشد.

منبع: همگردی

به "چشم های ناقل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم های ناقل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید