ژاپن: کره شمالی ممکن است در انتخابات آمریکا دخالت کند

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، دستگاه اطلاعاتی ژاپن در گزارشی مدعی شده کره شمالی ممکن است به دنبال دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا باشد.

ژاپن: کره شمالی ممکن است در انتخابات آمریکا دخالت کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری گردشگری، آژانس اطلاعات ملی ژاپن روز آدینه مدعی شده کره شمالی ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و انتخاب پارلمانی کره جنوبی دخالت کند.

طبق گزارش پایگاه UPI، آژانس اطلاعات امنیت عمومی ژاپن در گزارش خود برای سال 2020 گفته کره شمالی ممکن است از اختلافات داخلی در آمریکا و کره جنوبی برای به دست آوردن امتیاز در مذاکرات استفاده نمایند.

دستگاه اطلاعاتی ژاپن استدلال خودش را بر این ادعا راسخ نموده که آینده مذاکره آمریکا و کره شمالی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

در این گزارش همچنین ادعا شده کره شمالی در مذاکره با آمریکا نخستین طرفی نخواهد بود که تسلیم می گردد و انتظار می رود به اقدامات تحریک آمیز بیشتر نظیر آزمایش هسته ای یا پرتاب آزمایشی موشک های قاره پیما رو بیاورد.

گفت وگوهای میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از ملاقات دو مقام در ماه فوریه به بن بست رسیده است. کره شمالی در آن ملاقات شرط خلع سلاح هسته ای را برطرف تحریم های آمریکا اعلام نموده بود.

چین و روسیه به عنوان دو کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد از درخواست کره شمالی برای برطرف تحریم ها علیه این کشور حمایت نموده اند.

رسانه های کره جنوبی دیروز پنجشنبه گزارش داده بودند هواپیماهای جاسوسی ارتش آمریکا، در بحبوحه افزایش تنش ها با کره شمالی و در آستانه سرانجام ضرب الاجل پیونگ یانگ به واشنگتن، بر فراز این کشور پرواز کردند.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ نیروی هوایی آمریکا از روز سه شنبه تا بامداد چهارشنبه در اقدامی کم سابقه چهار فروند هواپیمای جاسوسی خود را به صورت همزمان بر فراز کره شمالی به پرواز درآورد.

داده های شرکت ردیابی هواپیمایی اِیرکرفت اسپاتس نشان می دهد چهار فروند هواپیمای جاسوسی از مدل های بوئینگ آر.سی-135، نورثروپ گرومن ای-8، آر. کیو-4 گلوبال هاوک و آر. سی-135 کبرا بال مشغول انجام پروازهای شناسایی بر فرواز شبه جزیره کره بودند.

به نوشته یونهاپ، این هواپیماها که در ارتفاع های ده و پانزده کیلومتری از سطح زمین پرواز می کردند، از پایگاه هوایی کادِنا در ژاپن برخاسته و ماموریت خود را از دریای چین شرقی شروع کردند. یک فروند هواپیمای سوخت رسان نیز در نزدیکی منطقه در حال پرواز بود.

رسانه های کره جنوبی پرواز همزمان چهار فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره را غیر معمول توصیف نموده و آن را نشانه ای میزان توجه فزاینده واشنگتن به اقدامات اخیر کره شمالی دانستند.

در هفته های اخیر تنش ها بین آمریکا و کره شمالی بالا گرفته به نحوی که چین مجبور شد از تمام طرف ها بخواهد که خویشتن داری نشان داده و به مصالحه روی بیاورند.

دو هفته قبل بود که رسانه دولتی کره شمالی از انجام دومین آزمایش مهم در سایت موشکی سوهائی خبر داده و گفت از آن برای از نتایج این آزمایش برای تقویت بازدارندگی استراتژیک هسته ای خود استفاده می نمایند.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیز پیشتر به واشنگتن تا سرانجام امسال میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی مهلت داده بود تا محدوده زمانی برای گفت وگو که در سخنرانی سیاسی رهبر عالی کره شمالی (23 فروردین ماه) برای آمریکا مشخص شد، سرانجام امسال است.

همزمان با نزدیک شدن به موعد ضرب الاجل رهبر کره شمالی به آمریکا، دولت پیونگ یانگ هفته قبل با قطع امید تلویحی از مذاکره با آمریکا، گفته بود واشنگتن دیگر چیزی برای ارائه به ما در مذاکرات ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ژاپن: کره شمالی ممکن است در انتخابات آمریکا دخالت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن: کره شمالی ممکن است در انتخابات آمریکا دخالت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید