یک سال سینمایی مهم برای نوید محمدزاده

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، روزنامه خراسان - مائده کاشیان: اواخر سال 97، نوید محمدزاده در نشست خبری فیلم سرخ پوست در سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر، بیان کرد که سال 98 هیچ فیلمی در جشنواره نخواهد داشت و گفت که دلیل دوری یک ساله اش از سینما این است که بیشتر روی نقش هایی که تا به حال بازی نموده فکر گردد و این فاصله را لازم دانست. این اتفاق هم افتاد و محمدزاده سال 98 در فیلمی بازی نکرد. اکنون این بازیگر پس از گذشت یک سال، دوباره به سینما بازگشته و قرار است در فیلم جدیدی بازی کند.

یک سال سینمایی مهم برای نوید محمدزاده

حضور پیروز در صدر جدول فروش 98

نوید محمدزاده سال 98، با دو فیلم خوب و مهم یعنی سرخ پوست و متری شیش ونیم حضور بسیار پیروزی روی پرده سینما ها داشت. فیلم سرخ پوست ساخته نیما جاویدی در گیشه رقمی نزدیک به 15 میلیارد فروخت و متری شیش ونیم هم با فروش تقریبا 27 و نیم میلیاردی، به عنوان یک فیلم اجتماعی رکورد زد و در رتبه دوم پرفروش ترین فیلم های سال 98 نهاده شد. علاوه بر پیروزیت تجاری این فیلم ها، بازی درخشان نوید محمدزاده در هر دو فیلم هم مورد توجه نهاده شد. نقش کاراکتر سرگرد جاهد در فیلم سرخ پوست از لحاظ سن، موقعیت اجتماعی، ویژگی های رفتاری و شخصیتی با دیگر نقش هایی که محمدزاده بازی نموده بود، تفاوت های زیادی داشت، به همین دلیل بازی محمدزاده در این فیلم بار دیگر توانایی او را در بازیگری به منتقدانش ثابت کرد.

غیبت در سینما، حضور در نمایش خانگی

نوید محمدزاده همزمان با ایفای نقش در سریال قورباغه به کارگردانی هومن سیدی، طبق قراردادی که گفته می گردد با سرمایه گذار پروژه داشته، به مدت یک سال، اجازه بازی در فیلم یا تئاتری نداشته و علت دوری او از سینما، تعهدی بوده که به این مجموعه داشته است، بنابراین محمدزاده در طول یک سال گذشته تنها در سریال قورباغه بازی نموده است. او سال جدید را هم با یک تجربه جدید یعنی گویندگی یک کتاب شروع کرد. چند روز قبل نسخه صوتی کتاب هیچ دوستی به جز کوهستان نوشته بهروز بوچانی نویسنده مهاجر کُرد، با صدای نوید محمدزاده منتشر شد. محمدزاده تابستان سال 98، تصویری از خود در کنار مانی حقیقی و با هشتگ تفریق در اینستاگرام منتشر کرد. پس از انتشار این پست خبر حضور نوید محمدزاده در فیلم تفریق به کارگردانی حقیقی منتشر شد و این تصور ایجاد شد که فیلم جدید محمدزاده تفریق است، اما تا به امروز خبری درباره بازیگران جدید فیلم یا شروع فیلم برداری آن منتشر نشده است.

چالش بازی در نقش نابینا

دیروز خبر رسید که نوید محمدزاده در جدیدترین فعالیت سینمایی خود، قرار است در فیلمی به نام شب، داخلی، دیوار به کارگردانی و نویسندگی وحید جلیلوند، ایفای نقش کند. او در این فیلم که اکنون مرحله پیش فراوری را می گذراند، نقش یک شخصیت نابینا را بازی خواهد نمود، بنابراین ایفای نقش چنین شخصیتی، چالش جدید و متفاوتی برای این بازیگر خواهد بود و نوید یک نقش متفاوت تازه را در کارنامه این بازیگر می دهد. با توجه به این که در سال های اخیر کمتر شاهد حضور شخصیت نابینا در فیلم های سینمایی بوده ایم و در فیلم های شاخص که اصلا چنین شخصیتی نداشتیم، بنابراین نوید محمدزاده فرصت بازی در نقشی را پیدا نموده که مخاطب کمتر در فیلم های سینمایی دیده و از این جهت هم برای تماشاگر جذاب خواهد بود. چند ماه قبل زمزمه هایی درباره بازی حامد بهداد در نقش این شخصیت نابینا وجود داشت. گفته می گردد این فیلم فضایی عاشقانه دارد و قصه یک فرد نابینا به نام علی را روایت می نماید که آشنایی ناگهانی اش با یک زن فراری، زندگی او را برهم می ریزد.

تجربه خوب اولین همکاری با جلیلوند ها

سابقه اولین همکاری نوید محمدزاده با برادران جلیلوند به فیلم بدون تاریخ، بدون امضا می رسد. این فیلم سال 95 ساخته شد و بهمن ماه 96 روی پرده سینما ها رفت. این فیلم در سی وپنجمین جشنواره فجر رونمایی شد و مورد استقبال منتقدان و تماشاگران نهاده شد. نوید محمدزاده در بدون تاریخ، بدون امضا نقش کاراکتری به نام موسی را ایفا کرد که مرد بی بضاعتی بود، او بنا به دلایلی خودش را در مرگ فرزند کوچکش مقصر می دانست و به شدت با این عذاب وجدان درگیر بود.

محمدزاده در این فیلم، یکی از بهترین و تاثیرگذارترین بازی های خود را به نمایش گذاشت و در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز هم پیروز شد در بخش افق ها جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کند. جایزه بهترین کارگردانی نیز در همین بخش به وحید جلیلوند رسید. این فیلم به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی گردید، اما به فهرست نامزد های بهترین فیلم خارجی اسکار راه پیدا نکرد. خاطره خوب از اولین همکاری نوید محمدزاده و برادران جلیلوند، باعث شده نسبت به این همکاری دوباره آن ها خوش بین باشیم.

قورباغه در راه است

گفتیم نوید محمدزاده در سال 98، سال پربار و پیروزی را سپری کرد، او اکنون در سال 99 هم روز های احتمالاً درخشانی را پیش رو خواهد داشت. سریال قورباغه در راه است و این بازیگر سال جاری اولین حضور در نمایش خانگی را تجربه خواهد نمود. قرار بود زودتر از این ها یعنی اوایل سال جدید منتشر گردد، اما به دلیل شیوع کرونا این زمان به تعویق افتاد. باتوجه به سابقه هومن سیدی، پیش بینی این موضوع که سریال قورباغه اثر متفاوت و باکیفیتی خواهد بود سخت نیست.

اطلاعات خاصی از جزئیات این مجموعه منتشر نشده، اما بنابر تیزری که از سریال منتشر شده می توان گفت، این مجموعه فضای معمایی و اکشن دارد و با فراوریات سال های اخیر در مدیوم نمایش خانگی متفاوت است. بازی در فیلم شب، داخلی، دیوار هم دومین اتفاق مهم در زندگی حرفه ای اوست که باعث می گردد سال 99 برای نوید محمدزاده سال بسیار مهمی باشد.

منبع: برترین ها

به "یک سال سینمایی مهم برای نوید محمدزاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سال سینمایی مهم برای نوید محمدزاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید