10 میلیون ایرانی با معضل اعتیاد درگیرند

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه حدود 2 میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، گفت: اگر به طور میانگین هر خانواده ایرانی 4 نفر عضو داشته باشد، متوجه می شویم که بیش از 10 میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند.

10 میلیون ایرانی با معضل اعتیاد درگیرند

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، سرهنگ در یک برنامه رادیویی گفت: استعمال دخانیات دروازه ای برای درگیری با اعتیاد است، فقدان شناخت و آگاهی لازم در خصوص اعتیاد اولین عامل سوء مصرف مواد مخدر است.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از خانواده های ایرانی از عوارض و تاثیرات مواد مخدر و دخانی بر افراد آگاهی لازم را ندارند.

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به این که رسانه های مختلف در حوزه فرهنگ سازی مضرات سیگار عملکرد خوبی دارند، گفت: شایسته است که رسانه های کشور در حوزه فرهنگ سازی مضرات و آسیب های مواد مخدر و محرک بیش از پیش کوشا و فعال باشند.

وی با اشاره به این که امروزه حوزه اعتیاد تمام اقشار جامعه را دربرگرفته است، بیان کرد: انسان های فاقد اعتماد به نفس بیشتر در معرض اعتیاد قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 2 میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، افزود: اگر به طور میانگین هر خانواده ایرانی چهار نفر عضو داشته باشد، متوجه می شویم که بیش از 10 میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند.

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: بسیاری از افراد به دلیل احساس تنهایی در زندگی فردی به مواد مخدر گرایش پیدا می نمایند، در حالی که بعضی افراد به دلیل درمان مقطعی دردهای جسمی خود به مصرف مواد روی می آورند.

وی افزود: در حال حاضر بعضی از سالن های زیبایی بانوان داروهای مخدر و محرک را تحت عنوان داروی لاغری به فروش می رسانند و از این طریق افراد را به سمت اعتیاد سوق می دهند.

به گفته سرهنگ کریمی، بخش عمده ای از مواد مصرفی در باشگاه های بدنسازی تحت عنوان مواد نیروافزا در دسته مواد روان گران قرار می گیرند.

وی با اشاره به این که افراد معتاد همواره افراد سالم جامعه را به مصرف مواد ترغیب می نمایند، گفت: بچه هایی که در سن جوانی و نوجوانی در خانواده های پر از تنش و اختلاف رشد می نمایند برای فرار از مسائل خانوادگی به اعتیاد و مصرف مواد مخدر و محرک روی می آورند.

سرهنگ کریمی در انتها با اشاره به این که بعضی از بانوان به دلیل ژست اجتماعی به مصرف دخانیات روی می آورند، خاطر نشان کرد: حدود 95 درصد از مصرف نمایندگان مواد مخدر و محرک در ایران آقایان هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "10 میلیون ایرانی با معضل اعتیاد درگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 میلیون ایرانی با معضل اعتیاد درگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید