جهش جهانی طلا زیر سایه کرونا

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، خبرنگاران: گسترش ویروس کرونا در چین و بسیاری از نقاط جهان زمینه ای برای رشد بی سابقه بهای جهانی طلا شده و اکنون تحلیلگران تکنیکال معتقدند تداوم شرایط کنونی می تواند این فلز را به بهایی معادل 2 هزار دلار به ازای هر اونس برساند.

جهش جهانی طلا زیر سایه کرونا

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری ویروس کرونا همان شوکی بود که طلا برای حرکت به سطوح بالاتر در نمودارها انتظارش را می کشید تا بهای آن را به رکورد نهایی 2هزار دلار برساند. ویروس کرونا یک شوک به اقتصاد وارد کرد. اقتصادها اکنون در بدترین حالت، همسو با ضعف های فراوان در اروپا و چین، دچار فراز و نشیب هستند.

گسترش ویروس کرونا در چین و بسیاری از کشورهای دیگر عاملی موثر برای رشد بی سابقه بهای دنیای طلا شده و اکنون تحلیلگران تکنیکال معتقدند تداوم شرایط کنونی می تواند این فلز را به بهایی معادل 2هزار دلار در هر اونس برساند. پیتر گروسکوپف، مدیر عامل شرکت اسپروت در این باره می گوید: کرونا ویروس همان شوکی بود که طلا برای حرکت به سطوح بالاتر در نمودارها انتظارش را می کشید تا بهای آن را به رکورد نهایی 2 هزار دلار در هر اونس برساند. کرونا ویروس یک شوک به اقتصاد وارد کرد. اقتصادها اکنون در بهترین حالت، همسو با ضعف های فراوان در اروپا و چین، دچار فراز و نشیب هستند. و همین امر، مسائل را در یک لبه قرار می دهد.

طلا یک دماسنج ضداعتماد است، هنگامی که یک فلز گرانبها همراستا با دلار آمریکا بالا می رود، این امر نشان می دهد که اعتماد در بازارهای دنیای در حال از بین رفتن است. رسیدگی به پیامدهای کروناویروس به آن معنا است که بانک های مرکزی سراسر دنیا نیازمند بازگشت به شرایط تسکین قوی خواهند بود که البته این مساله به نفع طلا نیز هست.

این کارشناس در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام نمود: چین هم اکنون مقادیر زیادی نقدینگی را به سیستم مالی خود پمپاژ نموده تا شوک وارد شده به سیستم بانکی را جبران کند. آنها (چینی ها) اکنون در بالاترین سرعتی که ممکن است، در حال چاپ اسکناس هستند. اکنون شما می خواهید همان چیزها را از اروپا به دست آورید: منطقه ای که در آن ایتالیا ضربه بزرگی به فراوری ناخالص داخلی آن وارد نموده است. نیازی نیست اقتصاددان یا دانشجوی بازارهای کلان باشید تا دریابید که این شرایط طبق برنامه نبوده است.

برای آنکه طلا بتواند از این مرحله عبور کند سرمایه گذاران باید تصویر بزرگ تری را برای خود ترسیم نمایند؛ تصویری که شامل بدهی بیشتری برای آنها است. با توجه به اقدام فدرال رزرو در تشدید تزریق نقدینگی در سال 2019، طلا با این تصور مورد ارزیابی واقع می گردد که بدهی های زیادی در بخش دولتی وجود دارد و اقدام بانک های مرکزی در بازارها با هدف تداوم تحمل همین سطح از بدهی ها صورت می گیرد.

اکنون بدهی های زیادی وجود دارد و کسری بودجه نیز بدهی های بیشتری را ایجاد می نماید. این یک واقعیت است که هیچ بانک مرکزی نمی تواند نرخ بهره بالاتری را حفظ کند، بنابراین آنها باید چاپ پول را ادامه دهند تا آنچه در حال حاضر در آنجا انجام می گردد، حفظ نمایند. این همان تصویر بزرگ تر است.

معنای این اظهارات برای طلا، حرکتی بزرگ به سمت بالا است که احتمالا به ثبت رکورد 2 هزار دلار در هر اونس ختم گردد. مدیر عامل اسپروت سهام کوچک طلا و نقره را به عنوان بهترین فرصت های سرمایه گذاری و دارای بیشترین پتانسیل رشد درشرایط کنونی دانست. وی مولفه های صنعتی و سرمایه گذاری در نقره را تا حد زیادی شبیه به طلا می بیند.

هنگامی که بهای طلا تغییر می نماید، بهای نقره معمولا شاهد تغییرات بیشتری است؛ چرا که بازار کوچک تری دارد. یک بازار صنعتی برای نقره وجود دارد که سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است. در مقابل، معادل سرمایه گذاری نقره بخش بسیار کمی از بازار را در اختیار دارد. اما هنگامی که طلا در حال فراوری است، دلارهای سرمایه گذاری به سوی نقره رفته و خیلی سریع تر از طلا صعود می نماید.

منبع: اقتصادنیوز

به "جهش جهانی طلا زیر سایه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش جهانی طلا زیر سایه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید