خبرنگاران صادرات اقلام بهداشتی ممنوع شد

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، تهران- خبرنگاران- سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تامین 15 هزار تن پارچه به منظور فراوری ماسک برای کارگاه های فراوریی اطلاع داد و گفت: صادرات اقلام بهداشتی از جمله دستمال کاغذی، تیشو و آب ژاول ممنوع است.

خبرنگاران صادرات اقلام بهداشتی ممنوع شد

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده اضافه نمود: در حوزه فراوری اقلامی همچون ماسک و لباس پزشکی، مسئله ای در تامین مواد اولیه وجود ندارد و مواد اولیه ماسک نیز به اندازه کافی در کشور فراوری می گردد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت گفت : ظرفیت های نصب شده فراوری پارچه های مورد احتیاج فراوری ماسک هم اکنون با حداکثر فراوری در حال کار است که بر این اساس برای توزیع پارچه های فراوری شده، دو جهت فراوری ماسک بوسیله اصناف و نیز کارگاه های فراوری در بخش های مختلف صنعتی را دنبال می کنیم که بر این اساس، مسئله ای در حوزه تامین مواد اولیه وجود ندارد.

به گفته صادقی نیارکی، تا به امروز 15 تن انواع پارچه فراوری ماسک توزیع شده و به مرور این رقم افزایش می یابد، این درحالی است که هر ظرفیتی در کشور که برای فراوری اقلام بهداشتی احتیاج به مجوز داشته، به سرعت مجوز خود را از وزارت صنعت دریافت نموده و استانداردهای لازم برای فراوری نیز به آنها اعلام شده است، در حوزه مواد اولیه نیز در اسرع وقت اقدام خواهیم کرد.

این مقام مسوول در وزارت صنعت شرح داد: هر مجموعه ای که در کشور ظرفیت برای فراوری اقلام بهداشتی داشته باشد، هماهنگی لازم را با صدور مجوز انجام می دهیم.

وی افزود: اکنون در زمینه استانداردسازی نیز به توافق های خوبی رسیدیم که اقلام مورد احتیاج برای فراوری چه اقلامی با چه استانداردی باشد، آمادگی اعلام استانداردها وجود دارد و در زمینه تامین مواد اولیه نیز همه کوشش این است که در اسرع وقت دراختیار واحدهای فراوریی قرار گیرد.

صادقی نیارکی اضافه نمود: ناظرانی نیز در واحدهای فراوریی مستقر شده اند تا توزیع اقلام فراوریی در یک جهت مشخصی با نظارت وزارت بهداشت انجام گردد.

وی از اعمال محدودیت های صادراتی در این حوزه اطلاع داد و گفت: در زمینه مواد اولیه، واسطه ای و محصول نهایی و نیز ماده اولیه فراوری بعضی اقلام حتی پلاستیکی که مورد مصرف افشانه است، محدودیت صادراتی وضع شده و به سرعت مراتب به گمرکات نیز ابلاغ شده است.

این مقام مسوول اظهار داشت: صادرات اقلام بهداشتی نیز ممنوع شده و اکنون صادرات دستمال کاغذی، تیشو و مود اولیه ای همچون آب ژاول نیز ممنوع است تا بتوان از این اقلام در داخل کشور استفاده کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران صادرات اقلام بهداشتی ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صادرات اقلام بهداشتی ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید