خبرنگاران 25 شهروند ترکیه ای از مرز بازرگان وارد این کشور شدند

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری، ارومیه - خبرنگاران - مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: 25 شهروند ترکیه ای که از شهر قم به ترکیه عزیمت نموده و در بازرگان قرنطینه موقت شده بودند، به وسیله این مرز وارد این کشور شدند.

خبرنگاران 25 شهروند ترکیه ای از مرز بازرگان وارد این کشور شدند

دکتر رحیم صمدی روز پنج شنبه با اشاره به اینکه به اینکه این 25 نفر با ظن ابتلا به کرونا، مجوز ورود به ترکیه کسب نکرده بودند، گفت: این مسافران از قم راهی ترکیه هستند و عدم پذیرش مرز ترکیه، باعث تجمع در مرز بازرگان شده است.

وی افزود: طبق تصمیم کمیته ویژه، این مسافران در یکی از هتل های بازرگان زیر نظر مسوولان امنیتی و بهداشتی اسکان داده شدند.

وی با تاکید برای اینکه گمرک بازرگان به عنوان بزرگترین مرز 24 ساعته زمینی کشور می توانست جزء نقاط پر خطر برای ورود افراد آلوده به کشور باشد، بیان نمود: با افزایش تعداد نیروهای غربال کننده، میزان مراقبت ها در این مرز افزایش یافت و در حال حاضر مسئله ای در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش وبلاگ خبری گردشگری گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان واقع شده است و طول مرزهای جمهوری اسلامی در این منطقه و با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است.

این گمرک در سال 1305 شمسی تاسیس شد و تنها مرز بین المللی بین 2 کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 25 شهروند ترکیه ای از مرز بازرگان وارد این کشور شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 25 شهروند ترکیه ای از مرز بازرگان وارد این کشور شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید